Alexa

Yurt Başvuruları Bugün Başlıyor

KYK yurtlarına yerleşmek isteyen öğrenciler yurt başvurularının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki KYK yurtlarına yerleşmek isteyen öğrenciler için bir açıklama yapıldı mı? KYK burs başvuruları üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler yurt başvuruları için açıklanacak tarihi merakla bekliyordu.

Yurt Başvuruları Bugün Başlıyor

KYK burs başvuruları üniversite tercih sonuçları açıklandı. Hemen ardından öğrenciler gündemi takip etmeye başladı. KYK yurtlarına yerleşmek isteyen öğrenciler başvuru tarihini ve ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Cumhurbaşkanlığı tarafından sosyal medya twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, KYK yurt ve burs başvuru tarihi ve başvurularla ilgili bilgiler yayımlandı.

KYK Başvuruları Tarehi Ne zaman?

Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre başvurular 19 Ağustos 2019 yani bugün başlayacak. ve 26 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Başvurular KYK'nın resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet uzantısı ile yapılacak.

Cumhurbaşkanlığı tarafından KYK Başvuru tarihi açıklaması şöyle:

Sevgili öğrenciler T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt başvuruları 19 Ağustos’ta başlıyor. 26 Ağustos’a kadar başvurularınızı “Dijital Türkiye” (e-Devlet) üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kimler Burstan öncelikli faydalanacak?

Şehit, gazi çocukları, anne ve babası vefat edenler, tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınan sağlık kurulu raporu ile yüzde 40 ve üzerinde engelli olduğunu belgelendirenler ile lise ve dengi öğrenimlerini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurtlarında barınarak tamamlayanlar ve Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar ve milli sporcular ilgili belgeleri ibraz ettikleri takdirde KYK bursundan öncelikli olarak faydalanacaktır.

KYK Yurt Ücretleri Nedir?

Geçtiğimiz sene aylık yurt ücretleri 168 TL idi. Yüksek standartlı ve özel nitelikli yurtların ücreti 180-285 TL ve K.K.T.C içinde bulunan yurtların aylık ücretleri ise 300 TL olarak belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 23:58
YORUM EKLE

banner325