banner434

banner433

Ziraat Mühendisliği Çok Kıymetli Meslek Olacak

Kariyer Günleri etkinliğine Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar bugün Mesklek Teknik Anadolu Lisesi’ne konuk oldu.

Eğitim 04.04.2022, 17:50
Ziraat Mühendisliği Çok Kıymetli Meslek Olacak

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Kariyer Gününde öğrencilere mesleki tercihleri konusunda tavsiyelerde bulunarak, Geleceğin en önemli mesleklerinden bir tanesi Ziraat Mühendisliği olacağını belirtti.

Her hafta bir lisede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile organize edilen Kariyer Günleri etkinliğine katılan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar bugün Meskei Teknik Anadolu Lisesi’ne konuk oldu.

ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ EN ÖHEMLİ MESLEKLER ARASINDA OLACAK

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Kariyer Gününde öğrencilere mesleki tercihleri konusunda tavsiyelerde bulundu. Kendisinin de bir Ziraat Mühendisi olduğunu ve mesleğin çok önemli olduğunu belirten Başkan Kibar, “Ülkemizin çok verimli tarım arazileri var. Zengin ürün çeşitliliğinin olduğu ülkemizin en önemli iki alanı eğitim ve tarım. Devletimizin tarım konusunda çok büyük teşvikleri var. Geleceğin en önemli mesleklerinden bir tanesi Ziraat Mühendisliği olacak. Balıkçılığın, kiviciliğin, seracılığın yoğun bir şekilde yapıldığı, bölgesel meyveciliğin her alanda arttığı bölgedeyiz. Hızlı bir şekilde bölgemiz tarım alanında gelişiyor. Türkiye’yi gelecekte tarım ve turizm ülkesi olarak öngörüyorum ve bu anlamda Ziraat Mühendisliğinin gelecekte çok kıymetli olacağını düşünüyorum. Ziraat Mühendisliği özel sektöre de çok büyük önemi var. O yüzden tarıma gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar öğrencilere genç idarecilerin sayısı artması bu anlamda birçok oluşum içerisinde kendilerini yönetici olarak yetiştirme konusunda gayretli olmalarını söyleyerek, “İyi insanların sayısı siyasetin bürokrasinin arkasında olması lazım. İyi insanların da iyi siyasilerin arkasında dimdik durması lazım” diye konuştu.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)