Alexa

70 bin memur alınacak!

PTT, İçişleri Bakanlığı, KYK, Sağlık Bakanlığı ve Orman Bakanlığı gibi pekçok devlet kurumu personel alımı yapacak. Kamu kurumları 2019 yılı sonuna kadar toplamda 70 bin memur alımı gerçekleştirecek.

70 bin memur alınacak!

İş arayanların gözü kulağı bu haberde. 2019 yılında memur ve personel alımı ile ilgili vatandaşlar araştırıyor. Çeşitli kurum ve kuruluşlarda istihdam edilmek üzere 70 bin memur işe alınacağı açıklandı.

PTT, İçişleri Bakanlığı, KYK, Sağlık Bakanlığı ve Orman Bakanlığı gibi pekçok devlet kurumu personel alımı yapacak. Kamuda yıl sonuna kadar 10 bin polis, 20 binden fazla sağlık görevlisi istihdam edilecek. Adalet Bakanlığı zabıt katibi, PTT postacı, Tarım Bakanlığı da orman mühendisi alımı için ilanlar verildi.

TARIM BAKANLIĞI İÇİN 5 BİN KİŞİ

Tarım ve Orman Bakanlığı personel ihtiyacı olan kurumlar arasında yer alıyor. 5 bin kişilik alım yapılacağını duyuran bakanlık, alımları, sene sonuna devam edecek. Tarım ve Orman Bakanlığı’na 2019 yılında 2 bin 700 orman muhafaza memuru, 300 şoför, 800 memur, 1200 orman mühendisi alacak.

Sağlık Bakanlığı, toplamda 29 bin 600 kişiyi istihdam edecek

Türkiye geneli ilana açılacak

Türkiye’nin önemli kurumlarından Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından da, 2019 yılı içinde 1000 personel alımı yapılması planlanıyor. Türkiye genelindeki birçok ilde alım yapacak olan KYK, ilan detaylarını internet sitesi üzerinden duyuracak.

PTT mühendis arıyor

PTT farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere toplamda 5 bin personel alacağını açıkladı. Personel alımları, PTT uzman yardımcısı, mühendis, mimar, avukat, tekniker, büro ve gişe görevlisi ve daha birçok farklı alanda yapılacak.

10 bin polis

Eylül ayı içinde 10 bin polis memuru alınacak. 24. Dönem POMEM polis alımı sonrasında 25. Dönem POMEM polis alımı olacağı duyurulmuş olsa da, henüz 10 bin polis istihdamının ne zaman yapılacağı tarih olarak netleşmedi.

Mübaşir ve tekniker alımı

Adalet Bakanlığı, bu sene yine yeni alımlar yapacağını duyurdu. Mübaşir, icra katibi, infaz koruma memuru, zabıt katibi, teknisyen, tekniker ve sağlık personeli gibi farklı birçok alanda istihdam yapılacağı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 23:59
YORUM EKLE

banner325