Akıllı Telefonların Fiyatı Arttı

Counterpoint Research verilerinden elde ettiği bilgilere göre akıllı telefonların satış fiyatları belli oldu. Geçen yılın medya verileri incelendiğinde ise akıllı telefonlarla ilgili 8 bin 323 adet basın haberi olduğu kaydedildi.

Ekonomi 28.09.2020, 21:59 29.09.2020, 00:00
Akıllı Telefonların Fiyatı Arttı

Akıllı Telefonlarda Fiyat Arttış. Küresel akıllı telefon pazarı toptan ortama satış fiyatı bir önceki yıla göre yüzde 23 ile şimdiye kadar ki en yüksek düşüşü gösterse de 2020’nin ikinci çeyreğinde yüzde 10 olarak artış gösterdi.

Medya takip kurumu Ajans Press tarafından gerçekleştirilen medya incelemesine göre, bu yıl akıllı telefonlar ile alakalı 4 bin 932 haber çıkışı oldu. Haber içerikleri incelendiğinde, akıllı telefonlardan yapılan mobil ödemelerin,e-ticaret alışverişlerinin ve online eğitimin ön planda olduğu görüldü. Geçen yılın medya verileri incelendiğinde ise akıllı telefonlarla ilgili 8 bin 323 adet basın haberi olduğu anlaşıldı.

Counterpoint Research verilerinden elde edilen bilgilere göre akıllı telefonların satış fiyatları belli oldu.

Küresel akıllı telefon pazarı toptan ortama satış fiyatı bir önceki yıla göre yüzde 23 ile şimdiye kadar ki en yüksek düşüşü gösterse de 2020’nin ikinci çeyreğinde yüzde 10 olarak artış gösterdi. Araştırmaya göre ortalama satış fiyatlarında en yüksek artış yüzde 13 ile Çin’de görülürken, ortalama akıllı telefon satış fiyatının 310 dolar olduğu gözlendi.

COVID-19 ile birlikte insanların evde olmasının telefona bağımlılığı arttırdığı ortaya çıktı. Bu süreçte üst segment telefonlara ilginin daha yüksek olduğu kaydedilirken, Çin 5G satışlarına en büyük katkı sağlayan ülke oldu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu