Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu? Dolar Neden Yükseldi?

Altının fiyatı çıkmaya başladı. Türkiye'de neler oluyor? 31 Mart yerel seçimlerinin ardından dolar ve altında artışlar başladı. Vatandaşlar altının gramını merak ediyor. Çeyrek altının fiyatı ve cumhuriyet altının fiyatı ne kadar oldu?

Ekonomi 24.04.2019, 21:46 24.04.2019, 22:34
Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu? Dolar Neden Yükseldi?

Yerel seçimlerin ardından İstanbul seçim sonuçları konuşulmaya ve tartışılmaya başlamasının ardından altın ve dolarda yükseliş başladı. Altın ve dolar artışının sebeplerinin ne olduğu merak ediliyor. Altın fiyatı daha ne kadar çıkacak? Dolar fiyatı yükselecek mi?

Bugün Altının gram fiyatı, güne yükselişle başladı. Önceki gün kapanışta çeyrek altın 390 lira, Cumhuriyet altını 1.596 liradan satıldı. 24 ayar külçe altının gram ise yüzde 0,25 yükselişle 239,2 liradan işlem gördü. Gram altın bugüne ise 240,7 lira seviyesinde dengelendi.

GÜNCEL ALTIN FİYATI ŞÖYLE

Gram altın: 240,7 lira

Çeyrek Altın: 396 lira

Cumhuriyet altını: 1.620 lira

AA Finans Analistlerinden İslam Memiş'in yaptığı açıklamaya göre dolar varlıklarında yaşanan toparlanmanın ons altın fiyatını baskılamaya devam ettiğini kaydetti.

Memiş, açıklamasının devamında, altının ons fiyatında negatif görünümün devam ettiğini belirterek, ons altında düşüşlerin devamı halinde 1.263 doların destek olarak takip edileceğini, 1.278 doların ise direnç konumunda olduğunu dile getirdi.

 Türkiye riski arttı. Borsa değer kaybetti, kur sıçradı. Türkiye eylül sonrasında gerçekleşen toparlanma eğiliminde küresel piyasalardan pozitif ayrışırken, dünkü siyasi gelişmeler üzerine buna son verdi, hatta negatif ayrıştı.

Dolar dünyada da yükseliyor. Eylül sonunda 93.954 olan Dolar Endeksi dünkü artışlarla 96.158’e kadar yükseldi. 4 haftaya yaklaşan süredeki artış yüzde 2.3 düzeyinde.

ABD'de bugün açıklanacak aralık ayı istihdam raporu ve ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın konuşmasının piyasaların yönü üzerinde etkili olacağını ifade eden Memiş, Suriye ile ilgili belirsizlikler ve artan küresel ekonomik aktiviteye ilişkin endişelerin de yatırımcıların gündeminde olduğunu söyledi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)