Alexa

"Ankara Büyükşehir Belediyesi Örnek Alınmalı"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tüm konut ve işyerlerinde su faturalarında indirime gitmesini diğer belediyelere örnek olması gerektiğini söyledi.

"Ankara Büyükşehir Belediyesi Örnek Alınmalı"

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tüm konut ve işyerlerinde su faturalarında indirime gitmesi diğer belediyelere de örnek olması gerektiğini belirten Bendevi Palandöken, "Vatandaşın da esnafın da buna ihtiyacı var” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Dr Mustafa Tuna 17 Eylül’den itibaren geçerli olacak tüm iş yeri ve konutlar için yüzde 17 oranında su indirimi yapılacağını açıklamıştı. Bu karar ülkemiz çapında tüm belediyelere örnek olmalı. Çünkü son dönemlerdeki ekonomik dalgalanmalar, stokçular yüzünden fiyat artışına giden marketler, enflasyon ve bunun gibi nedenlerle vatandaşın alım gücü düştü. Bu olumsuz durumda bir nebze fayda sağlamak için faturalarda indirime gitmek büyük katkı sağlayacaktır. Yalnızca suda değil elektrikte ve kış ayları yaklaşırken doğalgazda da bir indirim hem vatandaşı hem esnafı rahatlatacaktır” diye konuştu.
 

KAPSAMHABER

YORUM EKLE