Alexa

ARAÇ SAHİBİ OLMAK VE BİR ALTERNATİF

ARAÇ SAHİBİ OLMAK VE BİR ALTERNATİF

Soğuk kış günlerinde araba en çok aranan ve en çok istenen oluyor. Hele toplu taşımanın sillesini yiyorsanız bu istek bastırılamaz bir hal alıyor. Eğer elinizde yeterli para yoksa taksitle araba alma fikri beyninizde döner durur. İyi de olur çünkü çözümü oluşturacak taraf bundan en çok zararı gören taraf olmalıdır. Küresel ısınmanın tavan yaptığı şu dönemde bizleri araba almaya iten sebepler ne olabilir ki dediğimizde bile aklımıza binlerce şey geliyor.

Bir Çile Türü Olarak Toplu Taşıma

İlki hiç şüphesiz tıklım tıklım olan tramvaylar, otobüsler, minibüsler vs. Her sabah bu manzarayla karşılaşınca şehir nüfusunun tamamı burda mı diyorsunuz muhtemelen. Ve her türden insan var. Yani işe, okula gidiyorum deyip parfümü boca eden de var. Hiç duş almayan insan da var. Nefesini yüzünüze yüzünüze üfleyen bile var. Bu yüzden arabam olsun taksitle araba veya nakitle alım araba hiç fark etmez diyorsunuz. Doğru söylüyorsunuz.

Bankalara Selam Vermemeye Çalışanlar

Bir diğer ekol ise faize bulaşmak istemeyenler ekolu. Haklı kaygılara sahip olabilirler. Mesela bankaların acımasız tutumu bu kaygılardan biri olabilir. Bankaların ciddi anlamda bu konuda acımaları olmuyor bazen. Zaten sistem olarak da bir verip beş almaya programlanmış bir sistem. Veya bir anlık dalgınlığınıza geldi krediyi yatırmayı unuttunuz. Veya bugün son gün ancak yeteri miktar para elinize yarın geçecek. Bir bankaya bunları anlatamazsınız. Gecikmeyi gördükleri an’dan itibaren ödeyeceğiniz miktar artar. Yine gecitiniz yine artar. Yani sizin o bankayı seçip krediyi ordan almanız banka üstünde yumuşatıcı etki yapmaz. O zaman taksitle araba alma daha da cazip hale geliyor.

Araba Bakarken Herkesi ve Her Şeyi Seferber Edin

Araba almaya karar verdiğinize göre artık ciddi bir alıcısınız. Çok dikkatli olmanız gerekiyor. Piyasada taksitle araba satan kişiler görebilirsiniz. Ama iyi niyet gösterip hemen inanmayın. Araştırın. Kafanızı kurcalayan ne varsa sorun. Bilmiyorsanız kıyas yapa yapa çıkarımlarda bulunun. Yardım alabiliyorsanız en yakınınızdaki kişilerden yardım alın. Yani elinizdeki tüm imkanları kullanın.  Size en uygun arabayı bulana kadar da aramaları sürdürün. Satış manipülelerine gelmemeye özen gösterin.

YORUM EKLE