'Asgari ücreti 10 bin lira yapacağız'

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Kilis’te yaptığı konuşmada, Asgari ücreti 10 bin lira yapacaklarını söyledi.

Ekonomi 08.11.2021, 11:16 08.11.2021, 11:25
'Asgari ücreti 10 bin lira yapacağız'

Kilis’te Alaiddin Özkar’ın yeniden il başkanı seçildiği partisinin il kongresine katılan Hüseyin Baş, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede, Asgari ücreti 10 bin lira yapacaklarını belirterek şunları söyledi:

Biz 10 bin lirayı nasıl vereceğiz?

“Ben diyorum ki asgari ücreti devlet, şu, bu belirlemez! Asgari ücret nedir? Asgari ücret bir vatandaşın asgari geçim şartlarını sağlayabileceği ücrettir. Bugün Türkiye koşullarında bir insanın geçimini sağlayabileceği ücret en az 10 bin liradır. Biz BTP olarak asgari ücreti 10 bin liraya çıkaracağız. İşveren 'biz 10 bin lirayı nasıl vereceğiz' diyor. Biz de BTP olarak diyoruz ki, 'Sen işveren olarak bu parayı vermeyeceksin. Bu parayı devlet verecek. Sen bugün 2 bin 825 lira bir asgari ücret çalışanına ödeme yapıyorsun, bunun vergilerini ödüyorsun ve yaklaşık 3 bin 600 işçi başı ödeme yapıyorsun. Sen bu 3 bin 600 liranın hepsini işçine vereceksin, kalanını da devlet verecek.”

Zamlar ve zincir marketlere kesilen cezalar

Sen gittin 5 tane markete 2,5 milyar lira ceza kestin.  Demek ki bunlar fazlasını kazandı ve cezası bu kadar oldu. Bu parayı bizden kazandı, senden benden kazandı. Parayı kim aldı, devlet! Peki bu market 2,5 milyar lira cezanın parasını nereden çıkaracak? Yine senden benden! Peki bu denklemde bu fiyatlar durur mu? Durmaz. Yani bizim vatandaş olarak devlet kanalının yayınladığı dizilerden öğrendiğimiz kadarıyla görevimiz şu; devleti yönetenlerin acziyetini göstermemek için gıkımızı çıkarmayacağız ve günün sonunda bir tane padişahımız mutlu olacak. Bize düşen vazife bu!”

“Milli Ekonomi Modeli küresel çetelere bir başkaldırıdır”

Ekonomik sorunların tek çözümünün Milli Ekonomi Modeli olduğunu belirtti. “Milli Ekonomi Modeli bir başkaldırıdır. Milli Ekonomi Modeli küresel çetelere bir başkaldırıdır. Milli Ekonomi Modeli sermayesiyle insanları ezenlere karşı bir başkaldırıdır. Milli Ekonomi Modeli vatandaşını, milletini bugünkü coğrafyada inanç birliğimiz olarak Müslüman kardeşini dünyada iktidar yapma projesidir. Milli Ekonomi Modeli budur.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)