Alexa

Av. Gök, İşadamı Sertakan, 'Kuzey Gücü' CEO'su Karayan Çorum'da Buluştu

Av. Sefer Gök ve Samsunlu İşadamı Tevfik Sertakan, Kuzey Gücü Şirketler grubunun CEO'su Fahri Karayan ve şirket müdürleri ile bir araya gelerek Çorum ve Türkiye genelinde ekonomik yatırımları değerlendirdi.

Av. Gök, İşadamı Sertakan, 'Kuzey Gücü' CEO'su Karayan Çorum'da Buluştu

KAPSAM HABER - Avukat sefer Gök ve işadamı Tevfik Sertakan Çorum'da bulunan Kuzey Gücü Gıda Dış Ticaret Anonim şirketi (KUZEY GÜCÜ) yetkilileri ile görüştü.

Yurt içi ve Yurt dışında büyük yatırımlara imza atacağı ifade edilen Kuzey Gücü Gıda Dış Ticaret Anonim Şirketi Çorum'da çalışmalarına başladı. 

Çorumun ekonomisi ve isdihdamı için de önem taşıyan şirket yetkilileri ile davet üzerine bir araya gelen Samsun Barosu Avukatlarından Sefer Gök ve Samsunlu İşadamı Tevfik Sertakan Türkiye ekonomisini de yakından ilgilendiren önemli projeleri masaya yatırdılar.

Kuzey Gücü Gıda Dış Ticaret Anonim Şirketinde yapılan toplantıya, Avukat Gök ve işadamı Tevfik Sertakan, Avrupa Türk İşadamları Konseyi (ATİK) Bölge Başkanı ve Çorum ATİK İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk-Alman Eğitim ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı (TAVAK) İç Anadolu ve Karadeniz Bölge başkanı ayrıca Kuzey Gücü Şirketler grubunun da CEO'su olan Fahri Karayan ve şirket müdürleri katıldı.

Fahri Karayan; Çorum´a yönelik toplantılar, yatırımlar konusunda ciddi bir işbirliğine girmeyi planladıklarını belirtti.

ADINDAN SÖZ ETTİRECEK BİR ŞİRKET

Kuzey Gücü şirketler gurubu yetkilileri ile yapılan görüşmede, Yurtiçi -yurtdışı mevcut yatırımlar ve gelecekteki projeler konuşuldu, Avukat sefer Gök, yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösterecek ve büyük yatırımlara imza atacak olan şirketin faaliyetlerindeki hukuksal zeminini anlattı ve hukuki mütalalar alındı.

Av.Sefer gök konuşmasında, "Kuzey Gücü şirketler grubu özelde Çorum, genelde ise tüm Türkiye için ekonomik alanda doğru yatırımlar ile ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacak bir yapı içeriyor. Şirketin bir taraftan ticari faaliytlerin yanı sıra diğer taraftan da sosyal projeler ile toplumun tüm kesimlerine faydalı dokunuşlar ve katkılar sağlayacak. Kuzey Gücü'nün kısa zaman içerisinde her konuda adından sıkça söz ettireceğine inanıyorum" dedi.

EKONOMİMİZE BÜYÜK KATKILAR SAĞLAYACAKLAR

Samsunlu İşadamı Tevfik Sertakan ise konuşmasında, "kadim dostum olan Fahri Karayan'ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hem Türkiye'de hem de yurddışında çok önemli yatırımlara imza atacağına inanıyorum. Şirket, gelecekte doğru projeler ile ekonomimize çok önemli katkılar sağlayacaktır. Çorumun ekonomisi ve isdihdamı için de önemli olan çalışmaların başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Şirketin yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerinde biz elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz." dedi.

Toplantıda Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik durum da masaya yatırıldı.

ÖNCELİK ÇORUM

Yapılan konuşmalarda; Türkiye'nin son derece önemli bir ülke olduğunu, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini, tecari faaliyetlerde korkaklık, geri adımın doğru olmadığını, ülkenin güçlenmesi, ekonominin normal hale gelmesi için her türlü çaba ve çalışma içinde bulunacaklarının altını çizen şirket yetkilileri, Öncelik olarak çorum'a katkı sağlayarak hızlı adımlar adacaklarını, yurt içi ve dışında ticari faaliyetler ile de kısa zamanda hissedilir bir büyüme gerçekleştireceklerini anlattılar.

Gün boyunca devam eden görüşmenin çok verimli geçtiğini ve sık sık istişare halinde olacaklarını belirttikleri toplantı sona erdi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE

banner325