Alexa

Bakan Selçuk, Zeytinburnu İstihdamın Merkezi Olacak

Zeytinburnu Kariyer Merkezi; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımıyla açıldı.

Bakan Selçuk, Zeytinburnu İstihdamın Merkezi Olacak

Zeytinburnu’nda yerinde istihdam politikasını faaliyete geçiren Zeytinburnu Kariyer Merkezi; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımıyla açıldı.

5 aydır faaliyette olan Zeytinburnu Kariyer Merkezi, şimdiye kadar ilçede 313 kişinin iş bulmasını sağladı. 

Kariyer Merkezi’nde faaliyet gösteren İŞ-KUR, işçi-işveren arasındaki aracılık hizmetlerinin güzel bir örneğini gördüğünü söyleyen Bakan Selçuk, “Değişen dünyamızda, çalışma hayatı da artık daha değişken ve dinamik bir yapıda. Tüketim araçlarımızdaki değişme, teknoloji değişmede aslında çalışma hayatında bizim ne kadar dinamik bir şekilde adaptasyon göstermemiz gerektiğinin de bir sonucu. Bugün de Kariyer Merkezi’nde faaliyet gösteren İŞ-KUR, işçi-işveren arasındaki aracılık hizmetlerinin güzel bir örneğini görüyoruz. Söylemin eyleme dönüştüğü güzel bir hizmet. Çünkü söz vermek kolay ama yaptıklarımızı icraata dönüştürmek daha zor oluyor. Hızla icraata dönüştürülmesi bizi mutlu ediyor. Zeytinburnu Belediyemize ve değerli Belediye Başkanımız Ömer Arısoy Beyefendiye şahsım ve gençlerimiz adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bakan Selçuk, Türkiye’de 406 bin gencin iş bulma hizmetlerinden yararlandığını ifade etti. Selçuk, 2012 yılından bugüne kadar 406 bin genç İŞ-KUR hizmetlerinden faydalandığını Buna ilaveten İşbaşı Eğitim Programları düzenlediklerini ve bu programlardan 2019’da yüzde 20’si İstanbul’da olmak üzere toplam 154 bin gencin yararlandığını belirtti.

Barış Pınarı Harekatı ile de açıklamada bulunan Bakan Selçuk, “Bu vesileyle Barış Pınarı Harekatı'nda fedakarca mücadele eden silahlı kuvvetlerimize, Rabbimden zaferler nasip etmesini niyaz ediyorum. Askerlerimize desteğimiz sadece dualarımız değil, daha da önemlisi daha da çok çalışarak ve daha fazla üreterek ordumuza milletimize destek olacağız.” dedi.

Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ise, “Ayaklarına taş değmeden burunları kanamadan ve ülkemize sağ dönmeleri için niyaz ve dua ediyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve bütün ülkemize baş sağlığı diliyorum.” dedi.

Zeytinburnu Kariyer Merkezi'nin 15 Mayıs'ta kayıt almaya başladığına belirten  Arısoy; Zeytinburnu Kariyer Merkezi'nin 15 Mayıs’ta kayıt almaya başladığını, Başvuru yapanların yüzde 51’inin erkek, yüzde 49’u kadın yüzde 3’ünü engelli olduğuna dikkat çekerek, çeşitli sektörlerde 363 pozisyon oluşturduklarını belirtti.  

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 17:33
YORUM EKLE