Alexa

Bakan Şimşek'ten Dolar Açıklaması...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten Merkez Bankası kararlarına ilişkin ilk açıklama...Şimşek, Merkez Bankası kararları sonucunda yatırımcı kaygılarının önemli ölçüde giderildiğini söyledi.

Bakan Şimşek'ten Dolar Açıklaması...

 Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankasının faiz artırımı kararı ile ilgili, "Merkez Bankası bu kararı vermişse eminim en doğru karardır. Ben inanıyorum ki yatırımcı kaygıları önemli ölçüde giderilmiştir" dedi.

 
Şimşek, NTV ile CNBC-e ortak yayınında soruları yanıtladı. Merkez Bankasının faiz artırımı kararı ile ilgili soru üzerine Şimşek, prensip olarak Merkez Bankası kararları üzerinde yorum yapmak istemediğini, Bankanın bağımsız bir kurum olduğunu ve kredibilitesinin çok önemli olduğunu söyledi.
 
"Merkez Bankası bu kararı vermişse eminim en doğru karardır" diyen Şimşek, Merkez Bankasının son yıllarda çok ciddi küresel sorunlar olduğu bir ortamda gerçekten durumu iyi götürdüğünü belirtti.
 
Kurumların, özellikle Merkez Bankası gibi bir kurumun kredibilitesinin çok kritik olduğunu kaydeden Şimşek, herkesin Türkiye için en doğrusunu yapmaya çalıştığını ifade etti.
 
İçeriden de dışarıdan da bakıldığında önemli olanın kurumların doğru zamanda doğru kararlar verebilmesi olduğunu vurgulayan Şimşek, "Bu çerçevede bakıldığında ben inanıyorum ki yatırımcı kaygıları önemli ölçüde giderilmiştir" diye konuştu.  
 
 
YENİ DOĞAN BEBEKLERİ
 
İki gün önce ikiz bebek babası olan Bakan Şimşek, "Eşim ve çocuklarım hastanede, her şey iyi. İsim konusunda eşimle müzakere halindeyiz. Sorun yok. Birkaç isim üzerinde görüşmeleriniz sürüyor" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 12:00
YORUM EKLE