Alexa

Bakliyat Açıklaması...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, kuru fasulye, nohut, kırmızı mercimek, pirinç ve patatesin Ankara, İstanbul ve İzmir'deki market fiyatlarını açıkladı

Bakliyat Açıklaması...
banner327

 Kuru fasulye ve patateste market fiyatları açıklandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, kuru fasulye, nohut, kırmızı mercimek, pirinç ve patatesin Ankara, İstanbul ve İzmir'deki market fiyatlarını açıkladı.

ANKARA (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, kuru fasulye, nohut, kırmızı mercimek, pirinç ve patatesin Ankara, İstanbul ve İzmir'deki market fiyatlarını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın kuruluşları tarafından yapılan yayınlarda, özellikle kuru fasulye olmak üzere bakliyat fiyatlarının ve patates fiyatlarının abartılı bir şekilde verildiği ifade edildi.

Bakanlık il müdürlükleri personelince yapılan piyasa araştırmasına göre, bugün itibariyle kuru fasulyenin market fiyatı Ankara'da 8,1, İstanbul'da 7,2 ve İzmir'de 8,8 lira. Patates ise Ankara'da 2,6, İstanbul'da 2,4 ve İzmir'de 2,9 liraya marketlerde satışa sunuluyor.

Araştırmaya göre kuru fasulye, nohut, kırmızı mercimek, pirinç ve patatesin Ankara, İstanbul ve İzmir'deki market fiyatları şöyle:

 


 
  
   
   TL/KG 
   
   
   Kuru fasulye 
   
   
   Nohut
   
   
   Kırmızı mercimek
   
   
   Pirinç
   
   
   Patates
   
  
  
   
   Ankara
   
   
   8,1
   
   
   4,3
   
   
   3,3
   
   
   4,5
   
   
   2,6
   
  
  
   
   İstanbul
   
   
   7,2
   
   
   3,7
   
   
   2,4
   
   
   3,2
   
   
   2,4
   
  
  
   
    İzmir
   
   
   8,8
   
   
   5,95
   
   
   2,7
   
   
   5,7
   
   
   2,9
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 20:51
YORUM EKLE