Alexa

BDDK'dan Kredi Kartlları İçin Önemli Karar

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartı taksit sınırlandırmasında önemli kararlar aldı. BDDK, mobilya alımlarında taksit sayısını on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında ise üç aydan altı aya çıkardı.

BDDK'dan Kredi Kartlları İçin Önemli Karar

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kredi kartlarına yönelik önemli kararlar aldı.

Kredi kartlarının taksit sınırını artıran BDDK, mobilya alımlarında on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında altı aya, fiyatı 3 bin 500 TL'ye kadar olan televizyon alımlarında on iki aya çıkardı.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartı taksit sınırlandırmasında düzenlemeye giderek, taksit sayısını mobilya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında üç aydan altı aya çıkardı.

Kurum tarafından yapılan açıklamada, bazı alımlarda taksit imkanı geliştirilerek şu ifadeler kullanıldı:

"8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; mobilya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında üç aydan altı aya, fiyatı 3 bin 500 Türk Lirası'na kadar olan televizyon alımlarında dokuz aydan on iki aya, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda dokuz aydan on iki aya, vergi ödemelerinde dokuz aydan on iki aya, elektrikli eşya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırının ise on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir."

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 23:07
YORUM EKLE

banner325