Bu Vasıflara Sahipseniz İşiniz Hazır!

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde görevlendirmek üzere yeni personel alımı yapılacağını duyuran Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Personel alımı kapsamında beş uzman ve bir de iç denetçi olmak üzere toplam altı personel alınacak.

Ekonomi 13.10.2020, 19:08 13.10.2020, 19:40
Bu Vasıflara Sahipseniz İşiniz Hazır!

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yayınlanan ilana göre Çankırı ve Sinop illerinde görevlendirmek üzere yeni personel alımı yapacak. Alınacak personelde belirtilen vasıflara sahip olanların sınavları geçmesi halinde kastamonu'da istihdam edilecek.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) faaliyet bölgesi olan Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde görevlendirmek üzere yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Personel alımı kapsamında beş uzman ve bir de iç denetçi olmak üzere toplam altı personel alınacak. Başvuru işlemleri 02-13 Kasım 2020 tarihleri arasında ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr adresi üzerinden online olarak yapılacak.

“4 sayılı Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 200 üncü maddesi” ve “Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliği” hükümleri uyarınca, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından TR82 Düzey 2 Bölgesi’nde çalışmak isteyenlere duyuru yapıldı.

Çalışmak isteyenlerde aranacak vasıflardan bazıları ise şöyle, "Dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen, her üç ilde de görev yapabilecek, seyahat engeli bulunmayan 1 (bir) İç Denetçi ve 5 (Beş) Uzman olmak üzere toplam altı personel alımı yapılacak. Buna göre KUZKA, sınavda başarılı olan uzman personeli TR82 Bölgesi illerinden (Çankırı, Kastamonu ve Sinop illeri) uygun göreceği herhangi birinde, iç denetçiyi ise Ajansın merkezi olan Kastamonu’da istihdam edecek."

02-13 Kasım 2020 tarihleri arasında ajanssinavbasvuru.sanayi.gov.tr adresi üzerinden başvuru işlemlerinin tamamlanması sonrasında ise sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar 20 Kasım 2020 tarihinde ilan edilecek.

Bilgilendirme Webinarı Düzenlenecek

KUZKA, iş başvurusunda bulunan adayları bilgilendirmek amacıyla 05 ve 12 Kasım 2020 tarihlerinde saat: 20:00’da aynı içerikte iki webinar düzenleneceği belirtildi.

Webinarda adaylara Kalkınma Ajanslarının görev tanımları, çalışma usulleri, politika öncelikleri, personel alım ilanı başvuru süreci, başvuru koşulları ve evrakları, sözlü sınav aşaması, işe başlama, mali ve sosyal haklar, personel gelişim süreci vb. konularda adaylara bilgilendirme yapılacak. Webinara ilişkin bilgilendirme ise www.kuzka.gov.tr adresinden ve Ajansın sosyal medya hesaplarından aynı gün saat 13:00’da duyurulacak.

Personel alım ilanına göre başvuru şartları ise şöyle;

Gruplar

Mezun olunan Öğrenim Dalı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)

Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (YDS, e-YDS) Taban Puanı

Alınması Planlanan Kişi Sayısı

Sözlü Sınava Çağrılacak Personel Sayısı

Puan Türü

Taban Puanı

1

İstatistik

İşletme

İktisat

Uluslararası Ticaret ve Finansman*

P12

P24

P14

P18

80

70

2

10

2

Şehir ve Bölge Planlama

P3

80

70

1

5

3

İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı

P3

80

70

1

5

4

Endüstri Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İşletme Mühendisliği,

P3

80

70

1

5

*Yüksek Öğretim Kurulu’nun  04/01/2017 tarih ve 84346 sayılı denklik yazısına istinaden Uluslararası Ticaret Bölümü,  Uluslararası Ticaret ve Lojistik,   Uluslararası Ticaret ve Finansman,  Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik Bölümü,  Lojistik,  Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları başvuruda  bulunabilirler. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)