Alexa

Büyük Fırsat: İŞKUR işçi, memur alacak

Türkiye İş Kurumu 39 Bin 614 işçi, memur ve personel alımı yapılacağını açıklandı. İŞKUR, 2019 yılında işe yerleşen sayısı 108 Bin 216 olarak açıklandı. peki İşkur hangi şartlarda personel alımı yapacak? İşkur kimleri işe alıyor?

Büyük Fırsat: İŞKUR  işçi, memur alacak

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ilköğretim mezunu, lise, önlisans, lisans yada okuma yazma bilmeyenler yönelik 39 Bin 614 işçi, memur ve personel alımı yapacak.

10 yılında 7,5 Milyon kişinin iş bulmasında ve işe yerleştirilmesini sağlayan İŞKUR, 2019 yılında işe yerleşen sayısı ise 108 Bin 216 olarak açıklandı. İŞKUR’un özel firmalarda ve kamudaki alımlar için 10 Şubat tarihi itibari ile 39 Bin 614 personel alımı yapılacağı ifade edildi.

EN ÇOK ALIM YAPILAN MESLEKLER HANGİLERİ?

-İŞKUR üzerinden en çok alım yapılan mesleklerden bir tanesinin 6 Bin 734 ile beden işçisi kadrosunda olacağı belirtildi.

-Satış danışmanı olarak 1949 kişi istihdam edilecek.

-Servis görevlisi kadrosunda 1.634 kişinin firmalar tarafından alım yapılacağı belirtildi.

Diğer taraftan en çok açık iş sayılı bulunan kadrolar ise, makineci, temizlik görevlisi, turizm ve otelcilik elemanı, çağrı merkezi temsilcisi reyon görevlisi kadrolarında işçi, memur ve personel alımları yapılacak. Ayrıca adayların büro memuru olarak; ön muhasebe personeli, ambar memuru, büro görevlisi kadrolarında alımlar yapılacak. güvenlik görevlisi kimlik kartı bulunanlar içinde güvenlikçi alımları devam ediyor.

Başvurular İŞKUR E-şube üzerinden, İŞKUR il ve ilçelerde hizmet birimlerinden şahsen olarak yapılabilecek.

-18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE