Çelik: Primlerinizi yapılandırıp, bu avantajdan yararlanın

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Pazartesi saat 17.00’ye kadar primlerini yapılandırmayanlar, işlemlerini yaptırıp bu avantajdan yararlansınlar.” dedi.

Ekonomi 31.01.2015, 15:53 31.01.2015, 16:06
Çelik: Primlerinizi yapılandırıp, bu avantajdan yararlanın
 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sosyal güvenlik primlerinde yeni bir yapılandırma başlatıldığını ifade ederek, "Pazartesi saat 17.00’ye kadar primlerini yapılandırmayanlar, işlemlerini yaptırıp bu avantajdan yararlansınlar.” dedi.

Bir dizi ziyaret ve açılışlar yapmak üzere Rize’ye gelen Bakan Çelik, AK Parti Rize 64. İl Danışma Meclisi’nin Rize İsmail Karaman Kültür Merkezi'ndeki toplantısına katıldı. Toplantıda, Bakan Çelik’in yanı sıra Rize milletvekilleri Hayati Yazıcı, Hasan Karal, Nusret Bayraktar ve partililer de yer aldı.

Bakan Çelik, burada yaptığı konuşmada, sosyal güvenlik primlerinin yapılandırılması ile ilgili bir konuya değinerek uyarılarda bulundu. Bakan Çelik, şöyle dedi: “Bu yasa ile ilgili süre pazartesi akşamı saat beşte sona eriyor. Şu ana kadar iki milyon müracaat gerçekleşti. 4 milyon nakit olarak sosyal güvenlik kurumunun kasasına girdi. 34 buçuk milyarlık bir yapılanma söz konusu. Eski parayla 32.5 katrilyonluk bir yapılanmadır. Pazartesi günü son, duyduk duymadık demeyin. Bütün Rizeli kardeşlerime buradan sesleniyorum, bu imkandan yararlanalım. Niye bunu söylüyorum. Çünkü Salı günü telefonlar gelecek. Sayın bakanım bu uzatılamaz mı? Bizim yeni haberimiz oldu. Rize’den Türkiye’ye sesleniyorum; pazartesi saat 17.00’ye kadar primlerini yapılandırmayanlar Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerinize gidin ve borçlarınızı yapılandırın. Bu avantajdan yararlanın.” 
Yorumlar (0)