Coşkun Çetin : İnternet Girişimciliği Artık Daha Popüler

Coşkun Çetin, girişimcilerin sosyal medya gibi ortamlarda kısa zamanda milyon dolarlar kazanmış gösterilmeleri göz boyadığını ve genç nesillerin bu yaşam tarzına çok fazla özendiğini belirtti.

Ekonomi 15.10.2021, 12:12
Coşkun Çetin : İnternet Girişimciliği Artık Daha Popüler

Dijitalleşen dünyada başarının bir post atıldığı anda 'her şey olur' algısını yenmiş ve hedefleri uğrunda savaşmayı göze alan kişilerin olacağını belirten Coşkun Çetin önemli açıklamalarda bulundu.

Coşkun Çetin'in dikkat çeken açıklamaları şöyle:

Z kuşağı tabir edilen gençler arasında son yılların en gözde değerleri arasında girişimcilik ve girişimci ruhu olguları ön safhada tutuluyor. Ancak bu durum tamamen yanlış algılanıp yanlış yorumlanıyor ve kesinlikle genç kitlelere yanlış bilgiler empoze ediliyor. Basite indirgenmiş başarı hikâyeleri, girişimcilerin sosyal medya gibi ortamlarda kısa zamanda milyon dolarlar kazanmış gösterilmeleri göz boyuyor ve genç nesil bu yaşam tarzına çok fazla özeniyor.

Fakat işin aslı kesinlikle öyle değil. Yapay değil! Gerçek başarı hikâyelerinin başrolleri yıllarca zorlu şartlara katlanmış, çoğu zaman iflas etmiş ve pes etmeden tekrar mücadele ederek ayağa kalkmış insanlardan oluşmakta. Bu gerçek günümüzde hep göz ardı ediliyor.

Kolay Para Ne Zaman Kolay?

Kazancın kolay bir hale getirilebilmesi için kurulan sistemlerin, iş yapılarının ve girişimlerin altında çok büyük bir emek ve çok uzun bir süre çalışma dönemi yatıyor. Örneklendirmek gerekirse bir girişimin başarıya ulaşma süreci, girişimin kazandırdığı dönemin neredeyse 4 te 3’ü konumunda. Yani başarılı bir işletme 3 yıl uğraş, çalışma ve gayret gösterdikten sonraki 1 yıl altın çağını yaşayabiliyor.

Kolay Para Kazanmak Çocuk Oyuncağı Mı?

Dijitalleşen dünyada başarı; bir post atıldığı anda her şey olur algısını yenmiş ve hedefleri uğrunda savaşmayı göze alan kişilerin olacak.
Gençler kısa yoldan suni işlerle para kazanmaya değil, gerçek girişimciliğe merak salmalılar ve bu yolda doğru kişileri rol model almaları gerekir.

Yorumlar (0)