Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto Para Açıklaması

kripto parayla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok." dedi.

Ekonomi 18.09.2021, 22:49 18.09.2021, 23:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kripto Para Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de yaptığı açıklamada kripto paraya açılma diye bir dertlerinin olmadığını, tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşlarının olduğunu belirtti. 

 ''Bizim bu kripto paraya açılma diye bir derdimiz kesinlikle yok. Tam aksine onlara karşı ayrı bir savaşımız, ayrı bir mücadelemiz var. Onlara da böyle bir prim zaten asla vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz.'' ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Onlara da böyle bir prim zaten vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz, şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam edeceğiz." dedi.

BİNALİ YILDIRIM'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Kripto paranın mağduriyetlere yol açtığını belirten Erdoğan'ın söz verdiği AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım ise konuyla ilgili şunları söyledi: "Bir nevi hayali bir geleceğe yönelik satış yapılıyor. mağdur olanlarını gördük ama ilerde takdirinizde tabii bu istismarları, yanlışları önlemek için devlet olarak, hükümet olarak, bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir. Onunla ilgili de zaten çalışmalar başlatıldı." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)