Alexa

Dask Nedir?

Dask Nedir?

Zorunlu deprem sigortası olarak bilinen Dask, yaşamış olduğunuz binada deprem durumu yaşandığı zaman depremin ortaya çıkardığı maddi zararları karşılamaya yönelik olan teminat sistemidir. Bu poliçe sayesinde hayat standartınız aynı kalarak devam etmektedir. İhtiyaçlarınızın en hızlı ve güvenilir bir şekilde temin edilmesini sağlar. Zorunlu deprem sigortası hemen hemen birçok insanın evlerine yaptırdığı bir sigortadır.

Belirlenen ücretler karşılığında aylık taksitli bir şekilde ödemelerinizi yapabilirsiniz. Dünyada son yıllar da yaşanan deprem felaketlerinden dolayı birçok insan kendine göre önlem almaya başlamıştır. Maddi ve manevi anlamda ciddi kayıplara yol açan deprem, sigorta sayesinde kişilerin maddi kayıplarını en aza indirgemeyi hedeflemiştir. Bu nedenle yapılan Dask herkes tarafından tercih edilemekte olup, yapılması en kolay olan sigortalardan bir tanesidir. Sigortacıların yapmış olduğu kampanyalar dahilinde uygun fiyat seçeneklerinden yararlanarak siz de dask poliçesinden rahat bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Dask Teminatında Bulunan Binalar

Özel mülkiyete air olan taşınmazların üzerinde bulunan binalar, tapuya kayıtlı binalar, kanun kapsamında bağımsız olan bölümler, doğal afetten dolayı devletin yaptırmış olduğu meskenler dask teminatı altında bulunan bina türleridir.

Dask Poliçe Sorgulama Nereden Yapılıyor?

Dask poliçe sorgulama ile yaptırdığınız poliçeye ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Dask sorgulama sayesinde poliçenizin devam edip etmediğini veya ne zaman biteceğini öğrenebilirsiniz. Dask sorgulama yaparak T.C numaranızla birlikte bu sorgulamayı yapabilirsiniz. Daskın kendi sitesi üzerinden veya e devlet üzerinden bu poliçeye de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Adres ve poliçe numaranızı sisteme girerek, poliçe numaranızı, prim tutarınızı, başlangıç ve bitiş tarihlerini, poliçenin kapsadığı şeyleri rahatlıkla görebilirsiniz.

Sigorta şirketleri size dask konusunda yardımcı olacaktır. Gerekli poliçeyle ilgili her şeyi inceledikten sonra yaptırmanız da fayda var. Her bir sigorta şirketinden bilgi almanız gerekmektedir. Fiyatlar da farkı çıkabilir. Ancak mutlaka güvenilir bir kuruma yaptırmanız gerekir. Dask poliçe sorgulama sayesinde var olan poliçenizi detaylı bir şekilde inceleyebilir ve gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Poliçeler yılda bir kez düzenlenir ve her yıl yenilenmesi gerekir. Bu nedenle başlangıç ve bitiş tarihlerini kontrol etmeniz önemlidir.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 14:05
YORUM EKLE