Yandex Metrika

Demokrasi Sanayi İle Gelişir

İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) düzenlediği, "Türkiye'ye Güvenenler, Türkiye'de Üretenler" toplantısında Dr. Ercan Varlıbaş önemli değerlendirmelerde bulundu.

Demokrasi Sanayi İle Gelişir
16 Ağustos 2016 Salı 23:02

İstanbul Sanayi Odası'nın  düzenlediği, "Türkiye'ye Güvenenler, Türkiye'de Üretenler" konulu toplantıya katılan VSY Biotechnology CEO’su Dr. Ercan Varlıbaş; demokrasinin yalnızca siyasal bir rejim değil, aynı zamanda toplumsal, ekonomik ve kültürel boyutları olan bir yaşam biçimi olduğunu belirtti.

Ekonominin temel alt yapısı olan güçlü bir sanayinin aynı zamanda demokrasiyi geliştirdiğini söyleyen Dr. Varlıbaş, yaptığı değerlendirmede sanayinin demokrasiye olan etkilerinden bahsetti.

Dr. Varlıbaş “Sanayisi güçlü zengin, müreffeh toplumlarda demokrasinin gelişimi hızlıdır. Çünkü ekonomik gelişme yalnızca maddi anlamda bir refah anlamına gelmez, beraberinde toplumların bilinç düzeyinde de olumlu değişiklikler oluşturmaktadır. Sanayisi güçlü toplumlar, düşünceye ve ilerlemeye önem verirler. 4.0 Sanayi Devrimi’nin, dijital çağın yaşandığı günümüzde, bilgiye erişimin hızı ve bilgiyi kullanma potansiyeli toplumların muhakeme yeteneğini geliştiriyor; karar verme ve seçme yeteneklerini açığa çıkartıyor.” dedi.

“TÜRKİYE, GELİŞMİŞ EKONOMİLER SINIFINA DOĞRU YOL ALIYOR”
Türkiye ekonomisinin artık gelişme ve kalkınma çizgisinde çok önemli bir eşiği geride bıraktığını gelişmiş ekonomiler kategorisine doğru yol aldığını ifade eden Dr. Varlıbaş: “Türkiye, gelişmiş ekonomiler arasına girmeye aday dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer alıyor.  Özellikle, son on yılda uluslararası pazarda Türk şirketlerinin gösterdiği başarılar, bu gelişmeyi gösteriyor.  Dijital devrime, teknoloji çağına ayak uyduran Türk şirketlerinin bu başarısı, uluslararası finans çevrelerinde de kabul görüyor” şeklinde konuştu.

VSY BİOTECHNOLOGY’DEN İLK 5 HEDEFİ
Dr. Varlıbaş, VSY Biotechnology’nin Türkiye’ye güvenen ve Türkiye’de üretim yapan bir kuruluş olarak, uluslararası pazarda göz sağlığı alanında ilk 10’da yer aldığını belirterek, yapımı süren yeni üretim tesisi ve yeni ürün portföyüyle, dünyada göz sağlığı alanında ilk 5’e girmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Türkiye’nin kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri doğrultusunda yatırım yapmayı ve bir Türk firması olarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi sürdüreceklerini ifade etti. Dr. Varlıbaş:“Türkiye’nin bireylerine ve kurumların gelişeceğine inancımız tam. Türkiye’nin konumunun güçlenmesi konusunda VSY Biotechnology olarak tüm gücümüzü ve potansiyelimizi kullanmaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade etmek isterim” şeklinde sözlerini tamamladı. 

Türkiye’nin önde gelen sanayicilerinin bulunduğu "Türkiye'ye Güvenenler, Türkiye'de Üretenler" toplantısında; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Sanayi Bilim ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker sanayiciler ile bir araya gelerek, görüş alışverişinde bulundular.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.