“EK ZAM TALEBİMİZDE ISRARCIYIZ!”

Son zamanlarda temel giderlerdeki fiyat artışı ve kamu çalışanlarının ekonomik kayıpları hakkında açıklamalarda bulunan Talip Geylan, Ek zam taleplerinde ısrarlı olduklarını belirti.

Ekonomi 02.12.2021, 20:14 03.12.2021, 10:31
“EK ZAM TALEBİMİZDE ISRARCIYIZ!”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Talip Geylan, fiyatlarda artışı ve kamu çalışanlarının ekonomik kayıpları hakkında açıklamalarda bulunarak, "Türkiye Kamu Sen olarak, bir yıllık kayıplara karşılık 1.000 TL EK ZAM talep ettiklerini hatırlatan Genel Başkan, “Hükümet, eğitim çalışanları başta olmak üzere tüm kamu çalışanlarının ekonomik kayıplarının telafi edilmesi amacıyla gündeme getirdiğimiz EK ZAM talebimize kayıtsız kalmamalıdır.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenlediği 20. Milli Eğitim Şurası’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kariyer planlamasına dair açıklamada “Uzman öğretmenlere 1.000 TL ödeneceği” sözlerini de değerlendiren Geylan, “Sadece bir kısım öğretmenlere yapılacak bu ödeme, kamu çalışanlarının ek zam talebinin karşılığı değildir!” dedi.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Taliip Geylan şu ifadeler yer verdi:

EK ZAM talebimize kayıtsız kalınmamalıdır

“Geride bıraktığımız bir yılda, bir memur ailesinin zorunlu temel giderlerinde 965 TL artış yaşanmıştır. Bu itibarla, Türkiye Kamu Sen olarak, bir yıllık kayıplarımıza binaen 1.000 TL EK ZAM talep ettik. Dün Sayın Cumhurbaşkanı tarafından öğretmenlerin kariyer planlamasına dair yapılan açıklamaya göre, uzman öğretmenlere 1.000 TL ödeneceği bildirildi. Sadece bir kısım öğretmenlere yapılacak bu ödeme, kamu çalışanlarının ek zam talebinin karşılığı değildir! Hükümet, eğitim çalışanları başta olmak üzere tüm kamu çalışanlarının ekonomik kayıplarının telafi edilmesi amacıyla gündeme getirdiğimiz EK ZAM talebimize kayıtsız kalmamalıdır.”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)