Elon Musk Açıkladı Bitcoin Yeniden Yükseldi!

Elon Musk, kripto paralar üzerindeki oyunları devam ediyor. Musk, yaptığı açıklamalarla dijital para borsalarını etkilemeye devam ediyor. Son olarak bir programda yaptığı açıklamada, Bitcoin yeniden değerlenmeye başlayacağını belirtmesinin ardından Bitcoin yeniden tırmanışa geçti.

Ekonomi 23.07.2021, 11:41 23.07.2021, 13:52
Elon Musk Açıkladı Bitcoin Yeniden Yükseldi!

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin’i ödeme türü olarak kabul etmeye ‘büyük olasılıkla’ yeniden başlayabileceğini belirtmesi ardından Bitcoin yeniden değerlenmeye başladı.

Geçtiğimiz gün katıldığı bir konferansta ise şirketi Tesla ve SpaceX’in yeniden Bitcoin’i ödeme olarak kabul edebileceğini açıklaması kripto para piyasalarını heyecanlandırdı.

İlk olarak 7 yıl önce kripto paralar ile ilgili açıklamalar yapan, önceleri soğuk duran ancak sonrasında Bitcoin’in 64 bin dolar seviyesine kadar yükselmesinde açıklamalarıyla katkısı olan Musk şirketi Tesla Bitcoin ile ödeme kabul ederken bir anda karar değiştirerek bundan vazgeçmişti. Musk, mayıs ayında Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda, çevresel endişeleri gerekçe göstererek Tesla’nın araç satışlarında Bitcoin kullanmayı askıya aldığını duyurmuştu. Bu kararı sonrasında Bitcoin bir anda 46 bin dolar seviyesine gerilemişti. Daha sonrasında ise 28 bin dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Elon Musk, Bitcoin konusunda yeniden fikir değiştirdi.

Musk, katıldığı bir konferansta, Tesla ve SpaceX’in Bitcoin yatırımının yanı sıra kendisinin de kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımları olduğunu aktardı.

MUSK’IN yaptığı ‘yeniden Bitcoin’ açıklamasının ardından kripto para piyasasında da olumlu bir hava yakalandı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)