Emekli bayram ikramiyesi ne zaman?

Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman? Ramazan Bayramı öncesi emekliler merak ediliyor. Daha önceki sene Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emeklilere 1000 (Bin) lira bayram ikramiyesi verilmişti. Emeklilere Bayram ekramiyesi ne zaman verileceği merak ediliyor.

Ekonomi 23.05.2019, 23:10 26.05.2019, 01:46
Emekli bayram ikramiyesi ne zaman?

Ramazan Bayramı öncesi emekliler tarafından ne zaman verileceği merak ediliyor. Emeklilerin merakla beklediği gün yaklaştı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı’nda da 1000 TL ikramiyesi verileceği açıklandı. Peki Ramazan Bayramı ikramiyeleri ne zaman ödenecek? 

Emeklilere 2018 yılında alınan karar gereği Ramazan ve Kurban Bayramları öncesinde 1000 TL bayram ikramiyesi verileceği kararı alınmıştı. Ancak bayram ikramiyelerinin bayramdan önce yatırılacağı kesin olduğu belirtildi. 

2019 yılında Ramazan Bayramı ödemeleri 4 Haziran Salı günü başlayacak. Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan karar gereği idari tatil ilan edildi. Bu nedenle bayramın hemen öncesine denk gelen Haziran ayının ilk 3 gününde ödeme yapılamayacak. Dolayısıyla gözler Mayıs ayının son haftasında. Yani ödemelerin Mayıs Ayı’nın son haftası olan 27 Mayıs Pazartesi ve 31 Mayıs günü ve bu tarihler arasında başlayak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı emekli ikramiyesi tüm emeklilerin yüzünü güldürmüştü. Emekli AK Parti Seçim Beyannamesi'ne göre yılda 2 kez ikramiye alacak emeklilere toplamda 2 bayramda 2 bin lira ikramiye ödenecek kararı verilmişti.

Yorumlar (0)