Emekli, Taşeron, İşsiz ve Emekli İkramiyeleri Ne zaman Ödenecek?

Emekli ikramiyeleri, taşeron ve işsizlik maaşları ne zaman ödenecek. İşsizlik maaşları da bayram öncesi ödenecek mi? Dul ve yetimler ne kadar ödeme alacak?

Ekonomi 30.05.2019, 22:01 30.05.2019, 22:33
Emekli, Taşeron, İşsiz ve Emekli İkramiyeleri Ne zaman Ödenecek?

Emekliye, taşerona, işsize ödeme günü cuma günü yapılacak. 12 buçuk milyon emekliye 11 milyar lira ikramiye ödenecek. İşsizlik maaşları da bayram öncesi ödeneceği açıklandı. Peki Dul ve yetimler ne kadar ödeme alacak?

Maaş günü bayrama denk gelen emeklilerin ödemesi ise 3 Haziran'da olacak. Taşeron şirketlerden kadroya geçen sürekli işçiler ve kamu işçileri için ödenecek olan ilave tediye yani ikramiyelerin ödemeleri ise31 Mayıs’a çekildi. Diğer taraftan 4/d’li sürekli işçilere bayram öncesi 75 lira bayram harçlığı ödemesi yapılacak.

İşsizlik maaşları 31 Mayıs'ta hesaplara yatacak.

Emekli Sandığı emeklilerinin maaşları 1, 2 ve 3 Haziran'da yatacağını belirten bakan Selçuk, Emekli Sandığı emeklilerinin aylıklarının her ayın 1'i ila 5'i arasında ödendiğini anımsattı.

Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte başta emekliler olmak üzere 65 yaş aylığı, engelli maaşı ve evde bakım ücreti alanlara ikramiye verilecek mi? 2022 maaşı alanlara bayram ikramiyesi verilecek mi? 65 yaş aylığı ve engelli maaşı ve evde bakım parası ile memur maaşları bayramdan önce yatar mı? şeklinde sorulara yanıt aranıyordu.

SGK SSK Bağkur bayram ikramiye zammı açıklaması yapıldı mı?

Milyonlarca kişinin beklediği ödemeler yarın hesaplara yatacak. 12 milyon emekliye 10.7 milyar liralık ikramiye ödenirken, kadroya geçen taşeron işçiler de ilave tediyenin ikinci yarısını yarın alacak. İşsizlik maaşları da erken yatacak.

SSK ve Bağkur emeklileri her ayın 17-28'i arasında maaşını çektiği için erken ödeme ayarlamasına gerek kalmadı. Ancak memur emeklileri her ayın 1'i ile 5'i arasında maaş alıyor. Bu yıl da bu tarih bayrama denk geldi. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 4 ve 5 Haziran'a denk gelen aylık ödemesinin 3 Haziran Pazartesi günü yapılacağını belirtti

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P