Alexa

Emeklilere maaş farkları ne zaman ödenecek?

Emekli aylıklarında oluşan farklar için ilk açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan geldi. Peki Emeklilerin aylıklarında oluşan fark tutarları ne zaman ödenecek?

Emeklilere maaş farkları ne zaman ödenecek?

Emekli maaş farkı ne zaman ödeneceği merak ediliyor. Emekli maaşı farkı ne kadar, ne zaman yatacak?

Emeklilerin 3 Ocak'ta zam oranları belli olmuştu. Zam oranı, SSK ve Bağ- Kur emeklilerinde yüzde 10.19, memur emeklilerinde yüzde 10.73 olarak belirtilmişti. Emeklilerin maaş farkı ile ilgili ilk açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. 

Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların aylıklarının ocak ayının 1'i ila 5'i arasında ödendiğini anımsattı. Selçuk, bu kapsamdaki emeklilerin 1 Ocak 2019 itibarıyla aylıklarında oluşan fark tutarlarının, aylık alınan banka ve PTT şubelerince 25 Ocak'ta ödeneceğini belirtti.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "SSK kapsamında gelir aylık almakta olanların aylıkları, ödeme günleri olan 17 ila 26 Ocak'ta, Bağ-Kur kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Ocak'ta zamlı ödenecek." ifadesini kullandı. 

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 21:35
YORUM EKLE

banner325