Alexa

Emekliye faizsiz kredi desteği! Hangi bankalar emekliye faizsiz kredi veriyor?

Emekliye faizsiz kredi desteği! Hangi bankalar emekliye faizsiz kredi veriyor?

PTT ve birçok banka gerekli şartları sağlayan emekli müşterilerine faizsiz ve düşük faizle kredi olanağı sağlıyor. Faizsiz kredi haberlerinden sonra hangi bankaların, ne şartlarla emekliye faizsiz kredi verdiğini araştırmaya başladı.

Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası emeklilere yönelik çok sayıda bankadan ve PTT’den önemli açıklamalar geldi. Haberport.com da yer alan haberlere göre faizsiz kredi ve avans konularının gündeme gelmesiyle birlikte faizsiz kredi veren bankalar emekli vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Son dakika haberine göre faizsiz kredi olanağı sağlayan bankalar emeklilere maaşlarının 5-10 katı kadar kredi veriyor.

Hangi bankalar faizsiz kredi veriyor?

Devlet desteğiyle emeklilere yönelik verilen faizsiz krediler kamu bankaları ve PTT tarafından sağlanmaktadır. Düşük faiz oranları veya sıfır faiz oranıyla sağlanan kredi kampanyaları emeklilerin de yüzünü güldürdü. Bu bağlamda;

Halkbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, PTT Bank ve Ziraat Bankası emekliye faizsiz kredi veriyor.

Güncel haberlere göre bu bankalar emeli maaşının 5-10 katı kadar kredi üst limitiyle finansman sağlıyor. Hesaplanan kredi tutarının çekilebilmesi konusunda kurumların koştuğu tek şart ise aylık taksit tutarının maaş tutarının yüzde 70’ini aşmaması olarak gösteriliyor. Emekli vatandaşların faizsiz kredilerden yararlanabilmesi için kredi notunun iyi olması ve geçmiş borçlarını düzenli bir şekilde ödemesi gerekmektedir.

PTT Bank’tan emeklilere faizsiz kredi

Kredi ve maaş çekme konusunda en az bankalar kadar PTT’de tercih edilmektedir. Haber port 'ta yer alan haberlere göre PTT Bank emekliye sıfır faiz ve düşük faiz oranlarıyla bireysel ihtiyaç kredisi vermektedir. Buna göre;

85 yaşından küçük olan,

Emekli maaşını PTT’den alan,

Kredi taksit ödemesi maaşın yüzde 50’sinden daha düşük olan,

İyi kredi notu olan müşterilere faizsiz kredi veriliyor.

Belirlenen şartları sağlayan emekliler PTT’den faizsiz kredi başvurusunda bulunabilmektedir. PTT başvuruları ve kredi çekebilmek için;

ING Bank, Aktif bank ve Burgan Bank’a başvuruda bulunulmalıdır. Belirtilen bankalar PTT ile anlaşmalıdır ve doğrudan banka şubelerine başvuruda bulunarak da kredi talebini iletebilirsiniz.

Halkbank emekliye kredi detayları

Halkbank emeklilere faizsiz 25 bin ve 50 bin TL arasında kredi sağlamaktadır. Emekliler bu krediyi 60 aya varan vade seçeneğiyle çekebilmektedir. Bu vadede banka düşük faiz oranıyla kredi sağlamaktadır. Müşterinin durumuna bağlı olarak faizsiz kredi de verilebilmektedir.

Kredi iptal edilebilir mi?

Bankanın onayladığı krediyi müşteri talep etmesi halinde iptal edebilir. Buna göre hizmet alımlarında müşterinin iptal ve cayma hakkı vardır. Haberlere göre onaylanan kredi 30 gün içerisinde iptal edilebilir.

Kaynak : https://haberport.com/ekonomi/emekliye-devlet-destekli-faizsiz-kredi-ve-avans-h15245.html

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 20:37
YORUM EKLE