Alexa

Enerjisa Enerji A.Ş.’nin CEO’luk görevine Murat Pınar atandı

Enerjisa Enerji A.Ş.’nin CEO’luk görevine, 1 Kasım 2019 tarihi itibarıyla, halen Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Murat Pınar atandı. Peki Murat Pınar kimdir, kaç yaşındadır? Murat Pınar'ın özgeçmiş bilgileri nedir?

Enerjisa Enerji A.Ş.’nin CEO’luk görevine Murat Pınar atandı

Sabancı Holding ve E.ON iştiraki olan Enerjisa Enerji A.Ş.’nin CEO’luk görevini üstlenen Ziya Erdem, 31 Ekim 2019 tarihi itibarıyla görevinden ayrılma kararı aldı.

Enerjisa Enerji A.Ş.’nin CEO’luk görevine, halen Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürlüğü görevini yürüten Murat Pınar atandı.

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı ve Enerjisa Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Zaimler,yaptığı açıklamada,“Türkiye’nin yeni nesil lider enerji şirketi haline gelmiştir. Başarılı halka arzını takiben, Enerjisa Enerji’nin, hem finansal hem de operasyonel olarak güçlü sonuçlar elde ederek, tüm paydaşlarına ve hissedarlarına değer yaratmasında ve özellikle büyümeye yönelik teknolojik ürün ve hizmetlerin gelişimine dair stratejik yol haritası hazırlığında büyük katkısı olan Ziya Erdem’e teşekkür ediyor, kariyer yolculuğunda başarılar diliyorum. Yeni dönemde CEO’luk görevini devralacak olan Murat Pınar’ın da, Enerjisa Enerji A.Ş.’yi dünya çapında örnek gösterilecek bir şirket haline getirme vizyonumuza yönelik yolculuğumuzda, büyük Enerjisa ekibine başarıyla liderlik edeceğine inanıyorum.” dedi.

Murat Pınar Kimdir?

Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezunu olan Murat Pınar, MBA diplomasını London School of Commerce & University of Wales’ten aldı. Profesyonel kariyerine 1998 yılında Siemens’te başlayan Murat Pınar, 2005’ten 2010 yılına kadar Nokia NSN’de 13 farklı ülkede sorumlu Saha Operasyon Müdürlüğü ve Telekomünikasyon, Fiber Optik, Altyapı, İnşaat ve Entegrasyon süreçlerinde program yöneticiliği görevlerini üstlendi.

Murat Pınar, 2010 yılında Enerjisa bünyesine dahil oldu. 2015 yılına kadar 14 il 9 milyon müşteri ve 21 milyon kişiye elektrik dağıtım hizmeti veren Enerjisa dağıtım bölgeleri Başkent, Ayedaş ve Toroslar organizasyonlarında çeşitli üst yönetici rollerinde bulunan Murat Pınar, sektör dinamiklerinin gelişiminde rol alınması ve yatırım programlarının oluşturulması sorumluluklarını üstlenerek Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin entegrasyon, büyüme ve ilerlemesi süreçlerine büyük katkısı oldu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 17:57
YORUM EKLE

banner325