Erdoğan Çakmak, Ne Tavandan Ek Ödeme Gerçekleşti Ne de Çift Maaş

Sağlık çalışanlarının kahramanca bir mücadele verdiğini herkesin bildiğini ve takdir ettiğini belirten Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, ne tavandan ek ödeme gerçekleştiğini ne de çift maaş gibi para alındığını belirtti.

Ekonomi 14.05.2020, 01:21 14.05.2020, 02:15
Erdoğan Çakmak, Ne Tavandan Ek Ödeme Gerçekleşti Ne de Çift Maaş

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, sağlık çalışanlarının kahramanca mücademi verdiklerini herkesin bildiğini ve takdir ettiğini belirterek, ne tavandan ek ödeme gerçekleştigini ne de çift maaş gibi para alındığını belirtti.

Erdoğan Çakmak, yazılı bir basın açıklaması yaparak şunları söyledi:

Sağlık çalışanları için tavandan değil yavandan bir ödeme oldu

"Malum-Sen’in televizyonlarda söylediği paraları kimseler almadı. Aile hekimliği çalışanları ile, sağlık hizmetleri sınıfının dışında olan arkadaşlarımız ise herhangi bir ek ödeme alamadılar. "

"Sağlık çalışanlarının kahramanca bir mücadele verdiğini herkes biliyor ve takdir ediyor.Ama ne yazık ki bakıyoruz bazı kendini bilmezler sağlık çalışanlarının tavandan ek ödeme ile çift maaş alıyormuş gibi bir algı oluşturmuşlar. Sağlık çalışanları alsalar gam yemeyeceğiz ama öyle bir şey yok. Delinin biri kuyuya bir taş atıp 50 akıllının çıkaramadığı misali bir durum var. Bu yüzden herkese bir kez daha ilan edelim; Tavandan ek ödeme zaten bizim yıllardır kaybolan giden döner sermayemizin geri verilmesiydi; mağduriyetimizin giderilmesiydi. Fakat bu ödemenin usul ve esaslarındaki yanlışlar ile idarecilerin keyfiyetine bırakılması sonucunda tüm sağlık çalışanları için tavandan değil yavandan bir ödeme oldu. Malum-Sen’in televizyonlarda söylediği paraları kimseler almadı. Aile hekimliği çalışanları ile, sağlık hizmetleri sınıfının dışında olan arkadaşlarımız ise herhangi bir ek ödeme alamadılar. 

Çift maaşa denk gelecek bir para alınmadı

Daha da bu da yetmedi nöbet paralarından kesilmek gibi işlere kalkışıldı. Herkes bunları bilsin. Sağlık çalışanları bu sürecin kahramanıdırlar ama alın terlerinin karşılığı verilmedi. Mağduriyetleri çözülmedi. Tavandan ek ödeme diye bir şey asla tam manasıyla olmadı, çift maaşa denk gelecek bir para alınmadı. Bunlar uydurmadır. Bu söylemler sahada canını dişine takıp kahramanca mücadele veren arkadaşlarımız üzmektedir.
Herkes konuştuğuna dikkat etmelidir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
açık