Erdoğan'ın Talimatıyla Ekonomik Sorunlar Masaya Yatırıldı

Uzun zamandır konuşulan ve ekonomideki sıkıntılar nedeniyle sorun yaşayanlarla ilgili talepler değerlendiriliyor. Bu konular ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla bakanlıklar harekete geçti.

Ekonomi 31.10.2021, 18:28
Erdoğan'ın Talimatıyla Ekonomik Sorunlar Masaya Yatırıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen Bakanlıklar, Uzun zamandır konuşulan ve ekonomideki sıkıntılar nedeniyle sorun yaşayanlarla ilgili talepleri çözmek için masaya yatırdı.

3600 ek gösterge, uzun zamandır konuşulan EYT'lilerle ilgili sorunlar, Çiftçilerin problemleri, Emekli maaşları yeniden düzenlenmesi, Asgari ücretin enflasyon üzerinde ayarlanması Fahiş gıda fiyatlarının önlenmesi ve Sosyal yardımların artırılması gibi çözüm bekleyen sorunlar kısa zaman içerisinde çözülecek.

Emekli maaşından asgari ücrete, EYT’lilere ara formül arayışından çiftçinin desteklenmesine kadar 5 kritik çalışma masaya getirildi.

Çözülmesi için öncelik olarak çözüm bekleyen ilk adım asgari ücret ve Emeklilikte Yaşa Takılanlar olacak.

Diğer taraftan, AK Parti kurmaylarının iyileştirmeler yönünde arka arkaya son açıklamaları ve başlayan çalışmalar, muhalefet partileri tarafından erken seçim hazırlıkları olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)