Erken emekli olmak isteyen EYT’ liler için, müjdeli bir haber verildi!  47, 48, 49 50 yaşlarında kimler emekli olabilir?

Bilindiği üzere sigortalı olarak çalışan birçok kişinin hayalî, senelerce verdiği emeğin karşılığında bir ve emeklilik ve maaş hakkı olmasıdır. Her gün bu haber ile ilgili yeni bir gelişme bekleyen EYT’ liler için, yine müjdeli bir haber verildi. Bazı meslekleri yapan kişilerin 40, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 50 yaşlarda dâhi emekli olabileceğine dair, açıklama yapıldı .

Ekonomi 13.12.2021, 16:59
Erken emekli olmak isteyen EYT’ liler için, müjdeli bir haber verildi!  47, 48, 49 50 yaşlarında kimler emekli olabilir?

Bilindiği üzere sigortalı olarak çalışan birçok kişinin hayalî, senelerce verdiği emeğin karşılığında bir ve emekli maaşı hakkı olmasıdır. Dolayısıyla bu konuyu merak eden çok fazla kişi vardır. Kaç yaşında emekli olunduğu, ya da emeklilik tablosu durumu, çoğu kişi tarafından merak edilir. Erken emeklilik için gerekli olan primi doldurup, yaşa takılanlar nasıl emekli olacakları ile ilgili pek çok soru sorarlar. Emeklilik yaşı bazı faktörlere göre değişiklik gösterir. Emekli maaşı alabilmek için hemen yandaki linki tıklayın;  emekli maaşı

Yaş sınırı hem erkek hem de kadınlarda değişir. Ayrıca sigorta başlangıç tarihi de bu konu da önemli bir detaydır. Özelikle son yıllarda emeklilik için yaşa takılan kişilerin, beklediği müjdeli haberler verilmiştir. Her gün bu haber ile ilgili yeni bir gelişme bekleyen EYT’ liler için, yine müjdeli bir haber verildi. EYT son dakika haberi için hemen yandaki linki tıklayın; EYT Bazı meslekleri yapan kişilerin 40, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 50 yaşlarda dâhi emekli olabileceğine dair, açıklama yapıldı .

Haber kervanı haber sitesinde yayınlanan habere göre; Emekli olmak isteyen fakat yaşa takılan vatandaşlar her zaman müjdeli bir haber beklemeye devam ediyordu. Özellikle emeklilik için yaşa takılanlarım bazı kriterleri taşıması gerekiyordu. Bunun için il şart yıpranma payı olarak belirlenmişti. Sigorta pirimini fazla yatırıp, 40, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 50 yaşlarda emekli olmakta artık zor değil. Bunun için bazı yöntemleri bilmek ve şartları karşılamak gerekiyor.

Emeklilikte yaşa takılanları yakından ilgilendiren bu haber, artık beklemek istemeyen kişiler için, bir müjde niteliğinde oldu. Eğer 40’ lı yaşlarda emekli olmak gibi bir idealiniz varsa, bazı yöntemleri takip edebilirsiniz. Bazı meslekler için böyle bir durum mümkündür. Sigorta pirimi çoğu meslek için daha avantajlıdır. Eğer erken yaşta emeklilik olmak istiyorsanız, bu mesleklerden birini yapıyor olmanız, yeterli olacaktır. Bu şekilde emeklilikte yaşa takılma sorunundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Yapılan son düzenlemeler ile özellikle fazla sigorta primi yatan mesleklerin sayısı artış göstermiştir. Böylelikle 44 yaşında dahi emekli olma yolu açılmış olacaktır.

Yıpranma Payı İle Emekli Olma

Yıpranma payı bilindiği üzere, erken emeklilik için önemli konular arasında yer alır. Daha öncelikli bir sıraya koyar. Eğer yaptığınız iş diğer mesleklere göre daha yıpratıcı ve zor ise yıpranma payı ile erken emekli olma imkanından yararlanabilirsiniz. haberkervani.com Yaptığınız iş itibarı ile her sene sigortaya prim günü yatar. Böylelikle yıllar öncesinden de emeklilik hakkı kazanabilirsiniz. Bu haber çoğu kişiyi sevindirdi. Özellikle emeklilikte yaşa takılanlar için, müjde niteliğinde oldu.

5 Yıl Sınırı

Yıpranma payından faydalanarak emekli olmak isteyenler için bu süre 5 sene ile sınırlı ve kalmaktadır. Yalnız önceden belirlenmiş olan özel bir meslek yapıyorsanız, bu süre 5 yıl yerine, 8 yıl olarak değerlendirilir. Emeklilikte yaşa takılan kişilerin en çok merak ettiği ve araştırma yaptığı konuların başında bu konu gelir.

Kaynak: haberkervani.com

Yorumlar (0)