Alexa

Ev Almak İçin Kredi Kullanmak

Ev Almak İçin Kredi Kullanmak

Günümüzün en büyük ihtiyaçları bir ev sahibi olmak ve bir araba sahibi olmaktır. İnsanlar sürekli başını soka bilecek bir evlerinin olmasını arzu etmekte, ayaklarını yerden kesecek bir arabalarının olmasını arzu etmektedirler. Bu anlamda peşin parası bulunan kişiler için bu ihtiyaçlar hemen çözülebilir durumdadır. Fakat ülkemiz orta gelirli insanlardan oluşan büyük bir topluluğu barındırmaktadır.

Peşin bir para ile ev veya araba sahibi olabilecek insan sayısı maalesef toplumumuzda çok azdır. Peşin paramızın olmaması ev veya araba gibi ihtiyaçlarımızı karşılayamayacağız anlamına gelmemektedir. Bu ihtiyaçlar için bilhassa devlet bankaları çok cazip fırsatlar sunmaktadır. Vakıfbank konut kredisi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için oldukça kıymetli bir kredidir.

Kimler Vakıfbank konut Kredisi Kullana Bilir?

Devlet bankaları piyasayı dengelemek adına vermiş oldukları Vakıfbank konut kredisi gibi kredileri piyasanın çok altında bir oran ile vermektedir. Burada bir devlet politikası ve rekabeti kızıştırma söz konusudur. Piyasayı serbest piyasaya tamamen teslim etmek istemeyen devlet bu gibi önlemler almaktadır.

Vakıfbank konut kredisi kullanmak için bordrolu bir çalışan veya bir iş yeri sahibi olma şartı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kredi notunun da problem teşkil etmeyen bir düzeyde olması gerekmektedir. Bu şartların oluştuğu herkes konut kredisi çekebilmektedir. Konut kredisi sadece konut almak amacı ile kullanılmaktadır. Farklı bir ihtiyaç için kullanılamaz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredileri

Daha öncede söylendiği gibi konut kredileri faiz oranı diğer kredilere göre düşüktür ve başka bir ihtiyaç için kullanılamaz. Farklı ihtiyacı olan kişiler Vakıfbank faizsiz kredisi için başvuru yapabilirler. Bu kredi genelde küçük ihtiyaçlar için çözüm olabilmekte banka kampanyası dahilinde verilmektedir.

Vakıfbank faizsiz kredi küçük ihtiyaçlar için verilen bir kredi olması dolayısı ile büyük bir kredi ihtiyacı olanlar daha farkı kredi taleplerinde bulunabilmektedirler.

Konut kredisinin, ihtiyaç kredisinin ve Vakıfbank faizsiz kredisi vadeleri birbirinden farklıdır. Konut kredisi vadeleri 10 yıla kadar olabilmekte iken, ihtiyaç kredisi vadesi 48 ay ile sınırlandırılmıştır. Faizsiz krediler 4-12 ay çerçevesin de verilmektedir

YORUM EKLE