Fatsa'da Organize Sanayi Bölgesi'nde Bir İstihdam Kapısı Daha Açıldı

Fatsa'da bir istihdam kapısı daha açıldı. Her geçen gün yeni yatırımlarla büyüyerek gelişen Fatsa Organize Sanayi Bölgesi'nde yeni bir fabrika daha üretime başladı.

Ekonomi 11.09.2021, 21:44 11.09.2021, 21:57
Fatsa'da Organize Sanayi Bölgesi'nde Bir İstihdam Kapısı Daha Açıldı

Fatsa'nın üretim üssü ve istihdam kapısı olan Organize Sanayi Bölgesi'nde üretime geçen Lider Bentonit fabrikasını Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar ziyaret etti.

 Lider Bentonit fabrikasına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Başkan Etem Kibar, Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Akgümüş ile görüşerek  üretim, istihdam ve ihracat ile ilgili bilgiler aldı. Fabrika'nın bütün bölümlerini gezen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, firma sahibi Süleyman Akgümüş'e bölgeye kazandırdığı yatırımdan ötürü teşekkür etti. 

FATSA OSB, TÜRKİYE EKONOMİSİNİN BÜYÜMESİNE KATKI SAĞLIYOR

Fatsa Organize Sanayisi'nin, Türkiye sanayisinin kalkınmasına ve ekonomisinin güçlenmesine katkı sağladığını belirten Fatsa Belediye Başkanı Kibar yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 "Dünya beyaz bentonitlerin rezervinin yüzde 75'i Türkiye’dedir. Ülkemizdeki bentonitin de yüzde 80'i bölgemizdedir.  Dolayısıyla bölgemizde büyük bir rezerv var. Bölgemizin beyaz madeni bentonit sektöründe Fatsa’mızın kalkınma ve iktisat literatürüne bir firma daha dahil oldu. Organize Sanayi Bölgemizde faaliyetlerine yeni başlayan ve yılsonu itibarı ile istihdamını yaklaşık 2 katına çıkaracak Lider Bentonit firması yetkililerine istihdama sağladıkları katkılarından dolayı teşekkür eder, tüm çalışanlarına kolaylıklar dilerim." 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)