Fırat EDAŞ - Elazığ Depremi Elektrik Enerjisi ile ilgili açıklama

24 Ocak 2020 Cuma günü, saat 20.55’te merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Ekonomi 25.01.2020, 00:11 25.01.2020, 00:21
Fırat EDAŞ - Elazığ Depremi Elektrik Enerjisi ile ilgili açıklama

Elazığ'da yaşanan depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileyen Fırat EDAŞ Deprem sonrasında elektrik enerjisiyle ilgili alınan önlemleri ve durumla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli bölgelerine hizmet veren Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (FIRAT EDAŞ) tarafından yapılan açıklama şöyle:

24 Ocak 2020 Cuma günü, saat 20.55’te merkez üssü Elazığ Sivrice olan 6.8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Elazığ ve hizmet bölgemizdeki diğer illerden de hissedilen deprem sonrasında ekiplerimiz gerekli tüm önlemleri almış durumdadır. Fırat EDAŞ olarak, Elazığ Merkez’de 3 mahallede ve 3 trafoda, Malatya Pütürge’de 21 köyde ve 23 trafoda, Malatya Doğanyol’da ise 6 köyde ve 3 trafoda önlem amacıyla kontrollü olarak elektrik enerjisinde kesinti yapılmıştır. Saha ekiplerimizle bölgede acil durum teyakkuzuna geçerek hasar gören veya yıkılan yapıların elektrik enerjisini önlem olarak kesmekte, idari yönetimlerle koordineli çalışarak olası olumsuzluklara karşı hazır bulunmaktayız.

Elazığ ve hizmet bölgemiz içerisinde depremin hissedildiği diğer illerde ilgili noktalar dışında kesintisiz elektrik enerjisinin sağlanmasında herhangi bir sorun yaşanmadığını belirtir, ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

Fırat EDAŞ

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
14°
az bulutlu