Hafta sonu EFT Yapılır mı?

Ekonomi 13.02.2021, 22:05 16.04.2021, 23:05
Hafta sonu EFT Yapılır mı?

Aynı banka arasında farklı hesaplar arası yapılan para transferi işlemlerine havale denilmektedir. Farklı bankalar arası yapılan para transferlerine ise EFT denilmektedir. Kısa bir süre öncesine kadar hafta sonu dahil günün her saatinde havale işlemi yapılabilirken, EFT işlemleri için sadece mesai günleri saat 16.00’ya kadar işlem izni verilmekteydi. 16.00’dan sonra yapılan EFT işlemleri bir sonraki mesai günü sabah 9.00’da hesaba geçmekteydi. Oysa yeni yapılan düzenlemeler sayesinde artık bankalar eft fast uygulaması ile 7/24 eft yapma imkanı sunuyor.

Eft Fast Sistemi

Eft Fast sisteminin genel açılımı Fonların anlık ve Sürekli Transferi olarak bilinmektedir. Bu sistem sayesinde artık bankalar arasında 7/24 para transferi yapma imkanı sunulmaktadır. Hem de saniyeler içerisinde farklı bankalar arası para transferlerinizi EFT fast ile gerçekleştirebilirsiniz.

Hafta sonu eft yapılır mı sorusuna verilecek yanıt Eft Fast sistemi ile bunun mümkün olduğudur.

Hafta sonu eft yapan bankalar

Eft fast sistemi sayesinde artık akam saatlerinde ve hafta sonu eft yapma imkanına sahipsiniz. Bu sistemi destekleyen bankalar arasında birkaç saniye içerisinde para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Peki, Eft Fast sistemi sayesinde cumartesi pazar eft yapan bankalar hangileridir diye bir araştırma yapıyorsanız işte o bankalar;

Ziraat Bankası

Halk Bankası

Vakıf Bank

Yapı Kredi Bankası

Akbank

Garanti BBVA

İş Bankası

QNB Finansbank

Denizbank

Şekerbank

Odeabank

Anadolu Bank

Türk Ekonomi Bankası

Aktif Bank

Türkiye Finans Katılım Bankası

Kısacası ülkemizde hizmet veren bankaların büyük çoğunluğu hafta sonu eft imkanı sunmaktadır.

Yapılan yeni düzenlemeler ve yeniliklerle birlikte 7/24 eft hizmeti ile birlikte artık kolay eft yöntemleri de geliştirilmiştir. IBAN numarası yerine artık kolay adres ile eft fast çalışmalarınızı hata içi veya hafta sonu, günün her saatinde gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay adresinizi hesabınızın bulunduğu bankada tanımlayabilirsiniz. Bunun için IBAN numarası yerine TC numaranızı, telefon numaranızı ya da e-posta adresinizi kolay adres olarak tanımlayabilirsiniz. Böylelikle birine para gönderirken ya da birisi size para gönderirken kolay adreslerden birisi ile çok hızlı gönderim yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)