Hastanesinde Büyük Yolsuzluk...

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde yolsuzluk şebekesi ortaya çıkarıldı. Yolsuzluk rakamının en az 5 milyon TL civarında olduğu iddia edildi.

Ekonomi 15.07.2016, 19:17
Hastanesinde Büyük Yolsuzluk...
Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde medikal, eczane ve bir bilgi işlem elemanının kurduğu şebeke, doktorların kaşelerini kullanarak sağlık raporları çıkartan şebe çökertildi.

Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde bir doktor, hiç tanımadığı hastaların tedaviye geldiği, ilaç ve medikal malzeme yazıldığını fark edince olay meydana çıktı. Durumu yönetime bildiren uzman doktor, savcılığa da suç duyurusunda bulundu.

Hastane yönetimi, yaptığı soruşturmada, bir firma üzerinden çalışan bilgi işlem elemanının yaklaşık 6 aydır, binlerce kişiyi hastaymış gibi gösterip, ilaç ve medikal malzeme verildiğini tespit etti.

MADDİ BOYUTUNUN ÇOK YÜKSEK OLDUĞU BİLDİRİLDİ

Konu, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ne bildirildi. Olayı SGK’ya ileten Balıklıgöl Devlet Hastanesi yetkilileri, yolsuzluk üçgeninin maddi boyutunun daha yüksek olabileceği üzerinde duruyor. Hastanenin bir bilgi işlem elemanının polis tarafından gözaltına alındığı, 1 kişinin ise kayıp olduğu öğrenildi. Mahkeme, kayıp firma elemanı ile ilgili yakalama kararı çıkarttı. Gözaltına alınan bilgi işlem elemanının ifadeleri doğrultusunda, yolsuzluğun içerisindeki eczacı ve medikal firmasına ulaşmaya çalışılıyor.

Başka bir iddia ise alınan bu ilaç ve medikal malzemelerinin terör örgütlerine gittiği yönünde. Soruşturmayı derinleştiren Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayı çok yönlü olarak araştırıyor. SGK müfettişleri ise konuyla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.


Hastanesinde Büyük Yolsuzluk... başlıklı haber, ekonomi haberleri kategorisinde yayınlanmaktadır. Benzer nitelikteki güncel haberler için ekonomi haberleri kategorisini ziyaret edebilirsiniz.


 
Yorumlar (0)