İbrahim Kalın'dan Emeklilikte yaşa takılanlar Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın basın açıklamasında bulundu.

Ekonomi 03.10.2018, 23:02 03.10.2018, 23:19
İbrahim Kalın'dan Emeklilikte yaşa takılanlar Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın toplantının ardından yaptığı açıklamada, milyonlarca kişinin beklediği emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili flaş açıklama yaptı.

İbrahim Kalın milyonların beklediği emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili yaptığı açıklamada, “emeklilikte yaşa takılanlar kabinemizin gündeminde yoktur” ifadelerini kullandı.


Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) Aynı yıl ve şartlarla çalışma hayatına aktif olarak katılanlardan, hizmet süresi ve prim günü sonunda yaşı büyük olan emekli olmakla; yaşı küçük olan ise hizmet süresi ve prim günü tamamlanmış olmasına rağmen yaş şartını dolduruncaya kadar beklemek veya çalışmak zorunda bırakılmaktadır. Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), uzun yıllardır ilk kez, Mecliste çoğunluğa sahip partilerin ortak gündem konusu haline geldi. Milletvekili sayısı 302’ye ulaşan dört parti, emeklilikte yaşa takılanların sorununun çözülmesi için aynı noktada buluştu. Yüz binlerce kişinin gözü, 1 Ekim’de açılan Meclise çevirdi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
24°
açık