Alexa

İlkadım Belediyesinden Emlak Vergisi 2.Taksit Ödeme Hatırlatması

İlkadım'da 2019 yılı emlak vergisi 2. taksit ödemeleri başladı. İlkadım Belediyesi veznelerinden alınmaya başlayan vergi ödemeleri için İlkadım Belediyesi hatırlatmalarda bulundu.

İlkadım Belediyesinden Emlak Vergisi 2.Taksit Ödeme Hatırlatması

Her yıl iki taksit olarak tahsil edilen emlak ve çevre temizlik vergilerinin ikinci taksit ödemeleri başladı.

Mükelleflerin herhangi, bir mağduriyet yaşamaması adına ödemelerini son güne bırakmamaları uyarısında bulunan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, vergi ödemeleriyle ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Belediyemizde mesken ve iş yerlerine yönelik emlak ve çevre temizlik vergilerinin 1 Kasım itibarı ile 2019 yılı emlak vergilerinin 2. taksitlerinin tahsilatlarına başladık. Vatandaşlarımız ödemelerini, belediye tahsilat servisimize nakit ya da kredi kartıyla yapabileceği gibi Cumhuriyet Meydanı, Yeraltı Camii, Gençlik Parkı ve Gazi Park olmak üzere 4 noktada hizmet veren mobil vezneler yada www.ilkadim .bel.tr kurumsal internet sayfamızdan e-belediye sistemi üzerinden kredi kartıyla da yapabilirler. 30 Kasım 2019 tarihinden sonra yapılacak ödemelerde emlak ve işyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi’ne gecikme faizi uygulanacağı için vatandaşlarımızın mağdur olmamaları, cezalı duruma düşmemeleri adına vergi ödemelerinin son günü 30 Kasım Cumartesi günün hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle veznelerimizi açık tutarak vatandaşlarımızın ödemelerini yapmasına kolaylıklar sağlayacağız’’ dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2019, 10:50
YORUM EKLE