Alexa

İnternetten hamile ve lohusa pijama takımı satın alırken Dikkat!

İnternetten hamile ve lohusa pijama takımı satın alırken Dikkat!

Uzun süren hamilelik ve alınan kilolar sonrası doğum yapan anne adayları için lohusalık dönemi yeni başlayan bir süreçtir. Bu dönem gerek psikolojik gerekse vücuttaki değişimlerin yavaş yavaş olağan haline dönme eğilimini yaşatan bir dönemdir.

İnternetten hamile ve lohusa pijama takımı satın alırken beden konusunda dikkatli olun!

Hamileliğin ilk başladığı zamandan bitimine kadar tüm anne adaylarını bir hazırlık telaşı sarar. Yeni doğacak bebek için yapılan hazırlıklar, doğum telaşı ve doğumun nasıl olacağı gibi durumlarla birlikte hamileliğin ilerlemesiyle anne adayında meydana gelen kilo alımları, ruhsal durumlarda ki değişiklikler etkili olmaya başlar. Vücuttaki kilolar her geçen gün artış gösterdiğinden hamile pijama modelleri tercih edilir ve bir nevi lohusalık dönemine de hazırlanılmış olur. Nihayet hamilelik bitip de bebeğin dünyaya gözlerini açmasıyla lohusalık dönemine girilmiş olunur. Bu dönemde dikkat edilmesi gereken konuların başında yeni annenin nasıl bir kıyafet giyeceğidir. Bu dönemde nasıl bir lohusa pijama giyilebilir ya da nasıl bir gecelik tercih etmek daha uygundur diye kafanız karışabilir. Yazımızda size bu konuyla ilgili birkaç pratik öneride bulunacağız.

Lohusa Pijama ve Gecelik Bedenleri Nasıl Olmalıdır?

Hamilelik döneminde  lohusa gecelik bedeni nasıl olmalı, set halinde alınması daha mı uygundur ya da hangi kumaştan olursa daha sağlıklı olur gibi sorular aklınıza sürekli gelmektedir.. Öncelikle ilk düşünmeniz gereken şey hamilelikte aldığınız kilolar, göğüslerinizdeki büyüme ve vücutta meydana gelen şişliklerden ötürü almanız gereken pijama veya lohusa gecelik modelinizin bir beden büyük olması gerektiğidir. Ayrıca tercih edilecek kumaş türü de likralı, esnek ve pamuklu kumaştan oluşmalıdır. Bazen kilo alımı az olabilir. Bu durumlarda ben nasıl olsa çok kilo almadım beden ölçümü değişmeme gerek yok diyen anne adayları da olabilir. Yine de bir beden büyük almaktan kaçınmayınız çünkü doğum sonrası büyüyen ve süt veren göğüsler ile karın bölgesinde meydana gelen doğum sonrası şişlikler olacağından rahat hareket etmenizi sağlayacak ürünleri, bir beden büyük tercih etmenizin faydası olacaktır. Burada unutulmaması gereken bir konuda, lohusa pijamaları genel olarak lohusalık döneminde kullanılacağı için bu dönem için üretilmiştir. Uzun süreli kullanmayı düşünen bayanların bu konuda dikkat etmesinin faydası olacaktır. Özetlersek ince kumaşlar ve süslemelerden dolayı kısa vadede kullanmayı planlıyorsanız bu tarz pijamaları satın almanızı öneririz.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 13:04
YORUM EKLE

banner325