İntibak Zammı Gelişmeleri ve Güncellenmeyen Bilgiler

Ekonomi 05.10.2020, 22:06 06.10.2020, 01:16
İntibak Zammı Gelişmeleri ve Güncellenmeyen Bilgiler

Emekli zammında son dakika gelişmeler yaşandığına işaret eden bir çok haberler var. SSK ve bağkur emeklileri  intibak zammını merak ediyor. İntibak zammı ne kadar olacak? İntibak zammı ile kim ne kadar alacak? bütün gözler Kasım ayı içerisinde yapılması beklenen kamu personeli danışma kurulu toplantısına çevrildi. tabiri caizse dananın kuyruğu kasım ayında kopacak gibi duruyor. Böyle olduğu halde her defasında intibak zammı ile ilgili haberler yayınlanıyor. 

Emekliler için intibak zammı uzun zamandır gündemi işgal ediyor. Milyonlarca emekli intibak zammını bekliyor. Gözü kulağı intibak zammında olan milyonlarca emekli İnternet haber sitelerinde, intibak zammı haberleri, İntibak zammı yorumları, intibak zammı değerlendirilmelerine dikkat kesiliyor. Ancak genel anlamda bakıldığında intibak zammı ile ilgili aynı haberlerin bozanak gibi dönüp durduğuna şahit oluyoruz. "Son dakika İntibak zammı haberleri" "Emekliye intibak müjdesi geldi!" Emekliye intibak zammı olacak mı, gelecek mi? Kimlere verilecek? SSK-SGK-Bağkur.. vs,,. şeklinde güncellenip duruyor ve temcit pilavı gibi ısıtılıp ortaya koyuluyor. İntibak zammı bekleyenler bu durumdan oldukça sıkılmış olmalı ki, doğru haberi alabilmek için ya ajanslara yada televizyonda haberlere yöneliyor. 

Son haberlere ve intibak zamlarıyla ilgili gelişmelere bakıldığında görünen köyün klavuz istemediği ortaya çıkıyor. Peki bu durumda emeklilerin talepleri nedir? Emekliler intibak zammı ile ilgili neler düşünüyor beklentileri nedir?

Emeklilerin talepleri Nedir?

Bütçede emeklilere daha fazla pay ayrılması, Maaşlarımızın sahte enflasyon oranları kadar arttırılması uygulamasından vazgeçilmesi, büyümeden emeklilere pay verilmesi, Son çıkan 5510 sayılı yasada ortaya çıkan belirsizliklerin giderilmesi ve aradaki hak kayıplarının giderilmesi,Temel Tüketim mallarından vergi alınmaması, dolaylı vergilerin azaltılması, Emeklilere iki maaş tutarında ikramiye verilmesi, Sağlıkta yapılan kesintilerin kaldırılması, erişilebilir sağlık hizmetlerinin sağlanması ve hastanelerde Geriatri klinikleri açılması, Her türlü kamusal ulaşımdan emekli ve eşleri ücretsiz yararlanması, Emekli maaşlarının ülke koşullarına uygun, insanca yaşanacak düzeye çıkartılması için gerçek bir “intibak yasası” derhal çıkartılması....

İntibak zammı nedir? 

2000 yılı ve sonrasında emekli olan kişileri ilgilendiren İntibak Yasası milyonlarca insanı ilgilendiriyor. İntibak zammı, prim kazancı ve prim ödeme gün sayısı aynı olmasına rağmen, farklı emekli maaşı alan kişiler arasında eşitsizliği giderek denge sağlamak için oluşturulmuş bir uygulamadır. Emeklilik maaşlarını doğrudan etkileyen intibak zammı bu nedenle emekliler tarafından önemlidir.

İntibak zammı ile ilgili son gelişmeleri doğru bir şekilde haberlerimizi takip ederek alabilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
16°
açık