İş Dünyasına Büyük Müjde

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ev sahipliğinde düzenlenen “Türkiye’ye Güvenenler Türkiye’de Üretenler” konulu toplantıda ekonomi Bakanları bir araya geldi.

Ekonomi 13.08.2016, 01:06 13.08.2016, 01:18
İş Dünyasına Büyük Müjde
uluslararası sermayeli çok sayıda şirket yöneticisinin hazır bulunduğu toplantıya Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve AK Parti Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker katıldı.

“17 ile 20 bin civarındaki ihracatçımıza da yeşil pasaport vereceğiz”

“15 Temmuz bu ülkenin, bu milletin hiç hak etmediği bir lekeydi. Bu ülkeye yapılabilecek olan en büyük haksızlıklardan biriydi. 15 Temmuzun diğer bir özelliği ise Türkiye demokrasi tarihine altın harflerle yazılan bir sivil Türk demokrasi devrimiydi. 15 Temmuzda halk demokrasiye el koymuştu. Millet hukukun üstünlüğüne le koymuş kendi ukdesine almıştır. Türkiye'ye güvenerek Türkiye'de üreten, Türkiye'nin geleceğinde bu ülkenin kaderini bizimle, bu ülkede doğup büyüyen insanlarla beraber, ufak bir tezgahtan başlayarak sanayici olmuş olan insanlarla beraber bu ülkenin kaderinde yer alan tüm yatırımcılarımıza buradan diyorum ki burası sizin ülkenizdir. Bizim başka Türkiye'miz yok. Biz 10 bin doları bu ülkeden önümüzde ki 15- 20 yıl içinde 30- 40 bin dolara çıkabilecek bir ülke potansiyelinden söz ediyoruz. Bu ülkede ne yaparsanız her şey üç katı dört katı olacak. Bunun için Türkiye'de yatırım yapan bu güne kadar kazandı. Bundan sonrada kazanmaya devam edecek. En son kararlardan bir tanesi, bunun kanunu çıktı. Şuanda yönetmeliğini Ekonomi Bakanlığında bitirdik. İhracatçılarımızdan ilk rakamlar itibariyle yaklaşık olarak 17 ile 20 bin civarındaki ihracatçımıza da yeşil pasaport vereceğiz.”
“FETÖ çerçevesinde baktığımız firma sayısı binin altındadır. Onlara ilişkin de gereken adımlar atılmıştır”

 
Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)