İZODER’in Başkanı Saint-Gobain Türkiye CEO'su Levent Gökçe Oldu

İZODER’in Olağan Genel Kurulu’nda, Yönetim Kurulu Başkanlığına oy birliği ile Saint-Gobain Türkiye CEO'su Levent Gökçe seçildi. Peki Levent Gökçe kimdir?

Ekonomi 14.02.2020, 14:08
İZODER’in Başkanı Saint-Gobain Türkiye CEO'su Levent Gökçe Oldu

İZODER’in yeni başkanı Türkiye CEO'su Levent Gökçe oldu. İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Gökçe yaptığı açıklamada, “Yalıtımın binalara olumlu etkisinin farkında olan kamunun desteği ve kamuoyunun ilgisinin artmasıyla, sektör daha da gelişecek ve büyüyecektir. İZODER olarak, binalarda yalıtım uygulamalarının artırılmasına yönelik çalışmalarımızla, hem topluma hem ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

İZODER’in Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 13 Şubat Perşembe günü Radisson Blu Hotel Asia’da yapıldı. 

İZODER 13. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, başkanlığı süresince İZODER’de yapılan çalışmaları katılımcılarla paylaştı.

Levent Pelesen, Su ve ses yalıtımı yönetmelikleri çıkarılmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptıkları iş birliği protokolü çerçevesinde tam 14 ilde ‘Tüm Yönleriyle Yalıtım Seminerleri’ düzenlediklerini, toplam 3 binin üzerinde katılımcının izlediği toplantılarla tüm yalıtım branşlarını anlatma fırsatı bulduklarını, 14 ile gittik ama 37 ilden gelen kamu personelleri de seminerlerimizi takip ettiklerini belirterek, "İZODER’in 25. kuruluş yıldönümüne özel sosyal sorumluluk projeleri yürüttük. Anadolu’da 4 okulun yalıtımı, üyelerimiz tarafından A’dan Z’ye her şeyiyle yapıldı. Ayrıca öğrencilere yönelik İZODER 25. yıl eğitim bursu açtık ve 40 meslek lisesi öğrencisinin bir yıllık eğitim masraflarını üstlendik. Bu dönemde uzun zamandır yapamadığımız sektör envanteri çalışmasını da tamamlayıp, sonuçları sektör ve kamuoyu ile paylaştık.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Eski Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk ise yaptığı konuşmada, Beklenen yalıtım yönetmeliklerinin çıktığını ve bir an önce teknik kadroların yetiştirilmesi, uzmanlaşmanın sağlanması gerektiğini belirterek, “Yeryüzü iklim değişikliği nedeniyle ısınıyor. Isınan ortamı da sağlıklı hale getirmemiz için binalarımızı yalıtmamız gerekiyor. ‘Havayı soğutamazsınız, binalarınızı yalıtın’ demeliyiz. Ülkemizde yalıtıma yönelik bütün kriterlerin AB normlarında devreye girmesi lazım. Böylece sera gazı salımıyla ilgili önemli önlemler alınmış olur. Evlerimizde pencere kenarı ile odanın ortasındaki sıcaklık farkı 1.5 derecenin üzerinde olduğunda insanlar nezle, grip oluyor. Bundan dolayı binaların kaliteli ve doğru yalıtılması büyük önem taşıyor. Bugün yalıtım sektöründü çok kaliteli malzemeler üretiliyor ancak bu kaliteli ürünler çok kalitesiz terzilere teslim ediliyor. Oysa ürünün üretiminden, uygulanmasına, nihai kullanımına kadar tüm süreç takip etmelidir” dedi.

İstanbul Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin, Türkiye’de bankacılık sektörünün, ekonomik dalgalanmadan etkilenen reel sektöre yönelik yapıcı adımlar atması gerektiğini söyledi. Alkin, “Asya ülkelerinden ürün tedariki önümüzdeki günlerde daha çok tartışılacak. Türkiye güvenli liman olma konusunda bir farkındalık ortaya koyacaksa, birçok alım heyeti davet edilerek Türkiye’nin önemli bir tedarikçi ülke olduğu vurgulanmalı” diye konuştu.

Toplantının ikinci bölümünde 13. Dönem Yönetim Kurulu adına İZODER Genel Sekreteri Timur Diz tarafından 2017 – 2019 Faaliyet Raporu ve Mali Rapor sunuldu. 13. Dönem Yönetim Kurulunun ibra edilmesinin ardından İZODER’in yeni Yönetim Kurulu seçildi. 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Saint-Gobain Türkiye CEO'su Levent Gökçe oldu.

İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Gökçe, İZODER’i değişen ve gelişen konjonktüre uygun olarak çok daha güçlü bir konuma getirmeyi hedeflediklerini söyleyerek, Yalıtımın sağlık, güvenlik ve ekonomik açıdan tüm toplumu ilgilendiren ciddi bir boyutu olduğunu her platformda vurgulamayı görev edinen tüm İZODER üyelerine teşekkür eden Levent Gökçe, “Ülke olarak güvenli ve sağlıklı yapılara kavuşmak için binalarımızda standartlara uygun ısı, su, ses ve yangın yalıtımı uygulamalarını yapmamız şart. Özellikle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın açıkladığı ‘Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’nın, ülkemizde uygulanan yalıtım mevzuatlarının AB ülkeleri ile aynı seviyeye getirilmesi konusunda önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Yalıtımın tüm branşlarının binalara olumlu etkisinin farkında olan kamunun desteği ve kamuoyunun da yalıtımın önemine yönelik algısının artmasıyla sektör daha da büyüyecektir. İZODER olarak, binalarda yalıtım uygulamalarının artırılmasına yönelik çalışmalarımızla, hem topluma, hem ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz." dedi."


İZODER Genel Kurulu’nda oy birliği ile seçilen 14. Dönem Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Başkanı: Levent Gökçe,

Başkan Vekilleri: Emrullah Eruslu,Eryap Grup,

Erdem Ateş Basaş A.Ş.,

Başkan Yardımcısı:

Ertuğrul Şen, Sayman

Üye: Emre Gürcan Knauf Insulation,

Üyeler:

Ahmet Yaşar Sinerji Yalıtım,

Çağdaş Korkmaz Betek,

Erhan Özdemir  Ode Yalıtım,

Fulya Koçak Onduline,

Mehmet Onur RBS Ravago,

Muhsin Pala  His Yalıtım,

S. Ebru Şapoğlu Şişecam,

Timur Karaoğlu Kalekim,

Ümit Günalp Mimtek,

Volkan Dikmen DKM İnşaat

Levent Gökçe kimdir?

1967 yılında Söke-Aydın’da doğan Levent Gökçe, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Uluslararası İşletmecilik programını tamamlayan gökçe, 2005-2017 yıllarında Saint-Gobain Weber Yapı Kimyasalları San. ve Tic. A.Ş.’de Genel Direktör olarak görev yaptı. 2017-2019 tarihleri arasında İzocam Ticaret ve Sanayi A.Ş.’de Genel Direktörlük görevini yürüten Gökçe,. 1 Nisan 2019 tarihi itibariyle Saint-Gobain Türkiye CEO’su oldu. Yapı sektörünün önde gelen kurumlarından olan İzocam, Weber ve Rigips firmalarında Yönetim Kurulu üyeliği bulunuyor.

Levent Gökçe, Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu