Alexa

Kadınlar için yeni bir finansman paketi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Eximbank ve QNB Finansbank iş birliği ile kadın girişimcilerin kadın ihracatçılar için yeni bir finansman paketi açıklayacağını söyledi.

Kadınlar için yeni bir finansman paketi

"Kadınlarımızı, kadın girişimcilerimizi ihracatçı yapmak için onların finansman desteğine ihtiyacı var. Biz bunu teminen, Eximbank da burada, QNB Finansbank ile beraber kadın girişimcilerimiz, kadın ihracatçılarımız için, yeni bir finansman paketi açıklayacağız." ifadelerini kullanarak, Bu kredinin yüzde 51'i kadın olan şirketlere, firmalara, ihracat kaydıyla verilecek ve toplamda 200 milyon dolar, ilaveten 100 milyon TL. olduğunu söyledi..

"Türkiye Girişimci Kadın Buluşması"

Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde, Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) organizasyonunda, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın katılımıyla İstanbul'da gerçekleştirildi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan etkinlikte yaptığı konuşmasında, Bakanlık olarak kadınların iş gücüne katılımına verdikleri önemden bahsetti. Bu alanda destek vermeyi sürdüreceklerini söyleyen Pekcan, Toplantı kapsamında kadın girişimcilere ihracat yapabilmeleri için destek vereceklerini açıkladı ve yeni uygulamaya ilişkin şu bilgileri verdi:

"Günün asıl müjdesine geliyorum. Kadınlarımızı, kadın girişimcilerimizi ihracatçı yapmak için onların finansman desteğine ihtiyacı var. Biz bunu teminen, Eximbank da burada, QNB Finansbank ile beraber kadın girişimcilerimiz, kadın ihracatçılarımız için, yeni bir finansman paketi açıklayacağız. Bugün saygıdeğer hanımefendinin himayelerinde, onun huzurunda genel müdürlerimiz bu imzayı atacak. Bu kredi, yüzde 51'i kadın olan şirketlerimize, firmalarımıza, ihracat kaydıyla verilecek ve toplamda 200 milyon dolar, ilaveten 100 milyon TL. Kadının ekonomik olarak güçlenmesi demek, toplumsal refahın kesin olması demek. "

Bakanlık olarak kadınların işgücüne katılımına verdikleri önemden bahsederek, bu alanda destek vermeyi sürdüreceklerini belirten Tezcan, Tüm kadınların Kadınlar Günü'nü kutlayarak, toplantıya katılımından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 00:21
YORUM EKLE