Alexa

Kapsamlı Altın Günü İle Peşinatsız Ev Almak

Kapsamlı Altın Günü İle Peşinatsız Ev Almak

Peşinatsız taksitle ev alma yöntemine; altın günlerinin güvenilir kurumlar tarafından düzenlenmiş hali denilebilmektedir. Bu kurumlar kişilere; kısa süre içerisinde, kişilerden herhangi bir peşinat talep etmeden, istedikleri evi taksit ile vermektedir. Kişilerin eğer kendi evleri yok ise; dışarıda bir eve kira ödeyeceklerine, kendi evlerinin kredisini kira öder gibi ödemektedirler. Bu yüzden oldukça avantajlı ve az maliyetli bir yöntemdir. Ayrıca bankaların verdikleri konut kredilerinde düşük de olsa bir faiz alınmaktadır. Dolayısı ile kişi kişinin cebinden gereğinden fazla para çıkmaktadır. Fakat kapsamlı altın günü yapar gibi bir sisteme sahip olan firmalar; kişilere verdikleri nakit desteğine herhangi bir faiz uygulamazlar.

Peşinatsız Taksitle Ev Alma Süreci Nasıldır?

Peşinatsız taksitle ev alabilmek için gerekli süreç şu şekildedir:

  • Kişinin öncelikle kendisine satın alacağı bir ev bulması gereklidir. Kendi bütçesine göre bu evin fiyatını ne kadar ayda ne kadar taksit miktarı ile ödeyebileceğini planlamalıdır.
  • Kişinin kendisinin bütçesine göre yaptığı ödeme planına göre; peşinatsız ev almak için kendisine uygun olan tasarruf grubuna dahil olması gereklidir.
  • Kişinin dahil olduğu tasarruf grubu içerisinde; peşinatsız ev alabilmek için kendisine uygun olan sisteme dahil olması gereklidir. Bu sistemler; kişinin krediyi hızlı kapatmak isteyip istemediğine veya kişinin ödeyeceği taksit miktarının az veya fazla olmasını istediğine göre değişiklik göstermektedir.
  • Bazı kurumlar her ay kura çekmektedir. Fakat bazı firmalar da noter huzurunda bir sıra belirlemektedir. Buna göre tasarruf grubuna dahil olan kişilerin hangi sıra ile evlerini alabilecekleri belirlenir.
  • Tasarruf grubundaki herkes ev alana kadar ödemeler devam etmektedir. Kişiler istedikleri takdirde taksitlerini erken kapatabilme imkanına da sahiptirler.

Senetle Peşinat Ödemek

Bazı inşaat firmaları; senet yolu ile kişileri peşinatsız ev sahibi yapmaktadır. Ancak peşinat aslında kişilerin aylık ödedikleri taksit miktarına eklenmektedir. Bu gibi durumlarda; kişilerin ödeyecekleri her taksit için yani her ay için ayrı bir senet yapması tavsiye edilmektedir. Çünkü tek senet yapması durumunda, planlarında olmayan bir durum ile karşılaşması mümkün olabilir.

YORUM EKLE