Karantinaya Alınan Uzaktan Eğitim Veren Öğretmenlere Ek Ders Ücreti

Talip Geylan, Karantinaya alınan uzaktan sınıflara eğitim veren öğretmenlere ek ders ücreti ödenmesi hususunda açıklamada bulundu

Ekonomi 17.09.2021, 14:27
Karantinaya Alınan Uzaktan Eğitim Veren Öğretmenlere Ek Ders Ücreti

Karantinaya alınan uzaktan sınıflara eğitim veren öğretmenlere ek ders ücreti ödenmesi yapılmasına dair açıklamada bulunan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, karantinaya alınan sınıflara EBA ve zoom gibi platformlardan ders yapan öğretmenlere ek ders ücreti ödenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talepte bulunduklarını belirtti.

Genel Başkan Talip Geylan'ın yazılı basın açıklaması şöyle:

Bilindiği üzere 2021-2022 öğretim yılı 6 Eylül itibariyle yüz yüze başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nca hazırlanan rehber de ise pozitif vaka ile karşılaşılması durumunda öğrencilerin sınıf bütünlüğünde karantinaya alınacağı, karantinaya alınan sınıflara ise uzaktan eğitim yapılacağı belirtilmiştir.

Ancak, halen yürürlükte olan ek ders ücreti ödemelerine ilişkin mevzuat hükümlerinde EBA ve zoom gibi platformlarda uzaktan eğitim yapan öğretmenlere ek ders ücreti ödenmesi gerektiğine dair bir düzenleme bulunmamaktadır. Mevzuatta ki bu eksik düzenleme uzaktan eğitim yapan öğretmenleri mağdur etmekte, fiilen ders yapmalarına rağmen hak ettikleri ek ders ücretleri ödenmemektedir.

Türk Eğitim Sen olarak karantinaya alınan sınıflara EBA ve zoom gibi platformlardan ders yapan öğretmenlere ek ders ücreti ödenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talepte bulunduk.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)