KOSGEB kredileri esnafa Can Suyu

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere Küçük; KOSGEB can suyu kredisi desteğinin esnafın 2016 yılındaki zararını telafi edeceğini belirtti.

Ekonomi 03.03.2017, 16:45 03.03.2017, 19:51
KOSGEB kredileri esnafa Can Suyu

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) can suyu kredisi desteğinin esnafın yüzünü güldürdüğünü, 2016 yılındaki zararını telafi edeceğini belirtti., Esnafa 2017 yılında umutlu olmaları gerektiğini hatırlatan Dere; Türkiye genelinde 540 bin 999 yeni başvuru olduğunu, Antalya'da destek için 20 bin civarında başvuru yapıldığını ifade etti.

10-20 Şubat 2017 tarihleri arasında başvuruları alınan programa, 540 bin 999 yeni başvuru yaptığını, KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği’ne başvuru yaparak destekten yararlanamayan 229.977 işletmeyle birlikte toplam 770.976 başvuru olduğunu belirtti.

KOSGEB İcra Komitesi tarafından yapılan incelemeler sonucu, 460 bin 167 esnafın programdan yararlanabilecekken, kredi üst limitleri Net Satış Hasılatı verilerine göre gruplandırmalar sonucu bütçe ödeneği dışında kalan 68 bin 839 esnaf süreç içerisinde bütçe imkanları çerçevesinde değerlendirilebileceğini söyledi.

Başkaı Adlıhan Dere  460 bin 167 adet işletmenin kredi faiz desteğinden faydalanabileceğini ve kredilerin 20 bin ile 50 bin arasında olduğunu kaydeden Dere konuşmasına şöyle devam etti.

“Göreve geldiğimiz günden bu yana sadece esnafın huzuru ve refahı için çabalıyoruz. Gerek bakanlara sunduğumuz dosyalar ile gerek ise esnafımız için yaptığımız projeler ile onların daha iyi kazanç sağlaması için çabalıyoruz. KOSGEB kredisi büyük bir avantaj ve büyük bir şans. Böylece esnaf kötü günler yaşadığımız bu yıl içerisindeki tüm zararlarını giderip yeni yıla daha güçlü bir şekilde girebilecek. Esnafa kötü günlerinde her zaman destek olan programın öncüleri Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a ve hep yanımızda olan Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkçi’ye, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü’ye ve tüm bakanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
hafif yağmur