KTO Başkanı Selçuk Öztürk'ten Üyelerin Sınav ücretleri açıklaması

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Üyelerimizin ve çalışanlarının mesleki yeterlilik sınavı ücretleri KARSEM aracılığıyla AB Fonundan ve İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacak” dedi.

Ekonomi 05.10.2021, 16:17
KTO Başkanı Selçuk Öztürk'ten Üyelerin Sınav ücretleri açıklaması

KTO Karatay Üniversitesi KARSEM, Konya Ticaret Odası’nın desteğiyle Oda üyelerine belgelendirme imkânı sağlıyor. KTO Başkanı Selçuk Öztürk, “Üyelerimizin ve çalışanlarının mesleki yeterlilik sınavı ücretleri KARSEM aracılığıyla AB Fonundan ve İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacak” dedi.

KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARSEM) nitelikli işgücü istihdamına yönelik katkılarını artırarak devam ettiriyor. Konya Ticaret Odası üyeleri ve çalışanlarının ilgili mesleklerde sınav ücretleri KARSEM aracılığıyla AB Hibe-II Fonu ve İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacak.

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, KTO Karatay Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olan Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARSEM) önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti. Selçuk Öztürk, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Şehrimiz ve bölgemiz için önemli bir misyon üstlenen KARSEM, TÜRKAK tarafında akredite edilen ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından da yetkilendirilen, Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu olarak mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme işlemlerini yürütmektedir. Sınav ve belgelendirme faaliyetlerinin daha etkili yürütülmesi için Mesleki Yeterlilik Kurumu mevzuatına göre, sivil toplum kuruluşları nitelikli iş gücüne ve mesleki gelişime katkı sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projesi olarak üyeleri veya üyelerinin çalışanları adına sınav ücreti ödeyebilmektedir. “Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler” sınıfında yer alan İnşaat Boyacısı, Ahşap Kalıpçı, Betonarme Demircisi, Sıvacı, Isı Yalıtımcı, Duvarcı ile “Avrupa Birliği Belgelendirme İçin Doğrudan Hibe-II Protokolü” kapsamındaki Motorlu Kara Taşıtları Alım - Satım Sorumlusu ve Danışmanı mesleklerinde, KARSEM’in gerçekleştireceği mesleki yeterlilik sınav ve belgelendirme faaliyetlerinde Odamız destekte bulunabilecektir. Bu kapsamda Konya Ticaret Odası olarak üyelerimizin veya üyelerimizin çalışanlarının sınav ücretlerinin AB fonundan ve işsizlik sigortası fonundan karşılanabilmesini sağlayacağız” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)