Alexa

Max Keizer’den Bitcoin ile İlgili Çok Önemli İfadeler…

Bitcoin boğalarından biri olarak kabul edilen Max Keizer, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile gelecekte Bitcoin’in, altından çok daha fazla rağbet görebileceğini söyledi.

Max Keizer’den Bitcoin ile İlgili Çok Önemli İfadeler…

Bitcoin boğalarından biri olarak kabul edilen Max Keizer, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile gelecekte Bitcoin’in, altından çok daha fazla rağbet görebileceğini söyledi.

Max Keizer, 8 Temmuz Pazartesi günü Twitter üzerinden yaptığı açıklama da çok önemli ifadelerde bulundu. Global ekonomik krizden kaynaklı borcun akıl almaz seviyelere çıktığını ve bununda GSYİH’nin yaklaşık %400’den çok daha fazlası olduğunu belirtti.

Dünya Bankası, geçen ay paylaştığı raporda global finansal büyümenin yüzde 2,6’ya düşeceğini ifade etti. Keizer, mevcut şartlar altında altın ile birlikte diğer fiziki varlıklara yapılacak yatırımların azalacağını ve buradaki talebin Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerine kayacağını düşünüyor. Keizer şu ifadelerde bulundu;
‘’Bitcoin’in %1 değer kazanabilmesi için altına 25 ile 30 kat arası talep olması gerekir. İşte bu sebepten dolayı bankalar, küresel kriz nedeni ile tek tek patlarken, Bitcoin’in hareket kabiliyeti altından 25 – 30 kat daha fazla olacak’’

Bankacılık Sektörü S.O.S Veriyor

Global krizin etkilerini elbette en çok bankalar hissediyor. Almanya’nın en önemli bankalarından biri olan Deutsche’de bunlardan sadece biri… Banka tarafından yapılan açıklamada 2022 yılına kademeli olarak toplam 18 bin personelin işine son verileceğini açıkladı. İşte tam da bu sebepten dolayı Bitcoin boğaları, global piyasadaki belirsizlik ve güvensizlikten dolayı Bitcoin’in aranan kan olduğunu savunuyorlar. Bitcoin haberleri köşemizde daha önce de sık sık ifade ettiğimiz gibi dünya çapındaki birçok analist, Bitcoin’in kısa vadedeki hedefinin 12 bin dolar üstü olduğu konusunda hemfikir… Ayrıca başta Çin olmak üzere birçok ülkenin analistleri, Bitcoin’i cennet varlık olarak gösteriyor.

Max Keizer, açıklamalarında Federal Reserve’in yaptığı hamlelerin global piyasaları da daha kötü bir hale getireceğini ve bununla birlikte Bitcoin’e olan rağbetin misliyle artacağını belirtti. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, FED’e uyguladığı psikolojik baskıya devam ediyor. Faiz oranlarının düşürülmesini isteyen Donald Trump, Çin ile Avrupa’yı bu işten nemalanmakla suçluyor. Uzmanlar FED’in 2019 yılında faiz indirimi yapmayacağını düşünüyor. Ancak zaman içerisinde ne olur bilinmez.

Kaynak; https://www.coinhaberlerim.com/

YORUM EKLE