Memur Maaşları Bayram Öncesi Ödensin!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan,Kurban Bayramı öncesi kamu çalışanlarına bayram ikramiyesi vermesini istedi.

Ekonomi 27.07.2019, 15:15 27.07.2019, 15:33
Memur Maaşları Bayram Öncesi Ödensin!

Kurban Bayramı öncesinde Hükümetin kamu çalışanlarına bayram ikramiyesi vermesini isteyen Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan,12 milyon işçi ve memur emeklisine ödenen bayram ikramiyesinin 3 milyon civarındaki kamu çalışanına da ödenmesini talep etti.

Talip Geylan,yaptığı yazılı basın açıklamasında, "devletimizin bunu yapabilecek ekonomik güçtedir" dedi.

Bayram ikramiyesi ile ilgili Hükümetin bu konuda 1 Ağustos tarihinden önce müjde vermesini isteyen Geylan, “Devletimizin; fedakârca görevini ifa eden, devlet müessesesinin yapı harcı olan kamu çalışanlarına çifte bayram yaşatmasını temenni ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan, ayrıca kamu çalışanlarının maaşlarını her ayın 15’inde aldığını da kaydederek, memurların bayram hazırlıklarını daha rahat yapabilmesi, kurbanlık alabilmesi için maaşların bayramdan önce ödenmesini istedi.

Görev başındaki memurlarada bayram ikramiyesi ödenmesini isteyen Geylan açıklamasında şunları söyledi:

Kurban Bayramı’nı 11-14 Ağustos tarihlerinde eda edeceğiz. Hükümet, memurlarımızın bayram süresini sıkıntısız geçirebilmeleri için maaşların bayram öncesi ödenmesi için adım atmalıdır. Ayrıca 12 milyon işçi ve memur emeklisine ödenen BAYRAM İKRAMİYESİ, görevi başındaki memurlarımıza da ödenmelidir. Devletimiz bunu yapabilecek ekonomik güce sahiptir” diye konuştu.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)