Yandex Metrika

Memurlar arasında Üvey Evlat muamelesi...

Türk İmar-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa Çakır," Memurlar arasında ayrım yapmak Öz evlat,Üvey evlat muamelesi yapmak ne derece doğrudur? " dedi

Memurlar arasında Üvey Evlat muamelesi...
18 Ekim 2014 Cumartesi 21:39

Türk İmar-Sen Samsun Şube Başkanı Mustafa Çakır," Memurlar arasında ayrım yapmak Öz evlat, Üvey evlat muamelesi yapmak ne derece doğrudur? " dedi


Çakır, yaptığı basın açıklamasında Maliye Bakanı tarafından Memur ve Emeklilerin 2015 yılı maaş artışları 3+3 olarak açıkladığını, Memurların ve Emeklilerin maaş artışı Toplu Sözleşmede anlaşılarak imza altına alındığını ve bunun dışında bir zammın verilmesinin Hukuken mümkün olmayacağını belirttiğin söyleyerek Bakanın aynı açıklamasında Hakim ve Savcılara 1155 TL ve Akademik Personele de 800 TL yi bulacak bir ücret artışı yapılacağını söylediğini belirtti.


Hiç kimsenin aldığı maaşta gözmerinin olmadığını söyleyen Çakır: "Tabiki Hakim ve Savcılarımız ve Akademisyenlerimiz de daha çok alsınlar ve hak ta ediyorlar.Bunda bir problem yok.Ama Memura hakkı olan Enflasyon farkını ödemeyen ve bunu da Toplu Sözleşmeye bağlayan ve hukuken engel gören Sayın Bakana sormak istiyorum.Toplu Sözleşmeler tüm Memurları kapsıyor.Hakim,Savcı ve Akademik Personeller Memur değil mi? Onlara verilecek Ek Ödemeye Toplu Sözleşme engel değil mi? Memurlar arasında ayrım yapmak Öz evlat,Üvey evlat muamelesi yapmak ne derece doğrudur? Bu soruları çoğaltmak mümkündür."dedi.


Çakır, Basın açıklamasına şöyle devam etti:

Buradan Hükümete Bütçe görüşmeleri başlarken gelin yanlıştan dönün ve Kamu Çalışanlarının ve Emeklilerin hak ettikleri Enflasyon farkını ödeme çağrısında bulunuyorum.Gelin Hakim,Savcı ve Akademik Personele yapılacak iyileştirmeyi tüm memur ve Emeklileri kapsayacak şekilde genişletiniz.Bizler öyle 1155 TL ler yerine daha makul rakamlara bile razıyız. Gelin Memurları Öz Evlat, Üvey Evlat olarak ayırmayınız


Kendisine Sendika diyerek tüm Hizmet Kollarında Yetkili olan Sözde Sendika Memurları Toplu Sözleşme Masasında sattığı bugün ayan beyan ortadadır.Bu Memurun Yıkım Sözleşmesine göre eğer Hükümetin Önerdiği %3+3 artış ve Enflasyon Farkı kabul edilse idi Ortalama maaş alan bir Memurun cebine Aralık 2014 ayı itibariyle 110 TL daha fazla paragirecekti. Yani her bir Memurun ve Emeklinin cebinden bu sözde Sendika tarafından ortalama 100 er TL çalınmıştır. Hükümete Şirin görünmek ve kişisel Hesaplar gözetilerek Memurlar maalesef masa başında s a t ı l m ı ş l a r d ı r. Bu Kul Hakkı Yemektir.Yüce Allah Kuran-ı Kerimde ‘Bana Kul Hakkı ile Gelmeyin’ buyuruyor.Bu itibarla Sözde Yetkili olup etkili olmayan Sendikaya çağrımız her bir Memurun ortalama 100 er TL ye varan hak kaybını ödeyiniz.Attığınız imzayla mağdur ettiğiniz Memur ve Emeklilerden ancak bu şekilde helallik alabilirsiniz.Cebimizden çaldığınız paramızı yerine koyunuz. Aksi halde Kamu Çalışanları olarak size hakkımızı HE LAL ET ME YE CE ĞİZ. Çalışanlar olarak Öbür Dünyada da hakkımızı almak için yakanıza yapışacağız.

Kamu Çalışanlarından da kendilerini pazarlayan ,sorunlarından bihaber olan ve her şeye rağmen yüzlerine bakabilen Sözde Sendikaya tepki koymalarını ve onlardan hesap sormalarını bekliyoruz .Çoluk çocuğunuzun nafakasını çalanları cezalandırınız.

Türkiye Kamu- Sen olarak Enflasyon kaybımızın ödenmesi için 28 Ekim Günü Ankara’da Meclis önünde ve İllerde de belirlenecek yerlerde taleplerimizi haykıracağız .

Mağdur olan herkesi 28 Ekimde Alanlarda bekliyoruz.18 Ekim İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
NECATI KOCOGLU - 3 yıl önce
GENCLIGIMDE ISCI SENDIKA DIYE BIR TABIR VARDI MEMUR SENDIKALARINDA.BU GUN BU TIP SENDIKACALIK OLUYOR GERCEK EFLASYON 25 OLDUGU ULKEDE 3+3