Alexa

Nasıl Faizsiz Ev Alabilirsiniz?

Nasıl Faizsiz Ev Alabilirsiniz?

Faiz ödemeden ev sahibi olmak isteyen tüketicilerin bunu yapma şansları artmıştır. Katılım Bankalarının artması, büyük inşaat firmalarının yaptığı kampanyalar ve çeşitli fonların sunulması sayesinde tüketiciler faizsiz konut satın alabilmektedirler.

Hangi Şekillerde Faizsiz Konut Satın Almak Mümkündür?

İnşaat Firmaları Aracılığıyla;

İnşaat firmaları doğrudan ev sahibi olmakla ilgili söz sahibi olmaya başlamıştır. Faiz oranlarıyla konut satışları ters orantılıdır. Birinin düşmesi durumunda diğeri yükselmektedir. Bu durumun etkisini azaltmak isteyen inşaat şirketleri kurduğu ortaklıklar vasıtasıyla ve konut satın almak isteyen kişilere krediler vermeye başladı.

Finasevim, Eminevim, Birevim, Fuzulev Gibi Organizasyonlar Aracılığıyla

Bu kurumlar faizsiz ev satın almak isteyen pek çok tüketiciyi bir araya getirip düzenli ödemeler şeklinde bu organizasyona katılan herkesin faizsiz bir şekilde konut sahibi olmasını sağlıyor.

Kişiler satın almak istedikleri konutun değerini hesapladıktan sonra kaç ay vadeyle taksit ödemek istediğine karar verip diğer ev almak isteyen kişilerle beraber ortak ödeme planına giriyorlar. Taksit ödemeleri devam ederken her ay yapılan çekilişler sonucu hangi müşterinin ev sahibi olacağı belirleniyor ve herkes ev sahibi olana kadar ödemeler devam ediyor. Ev satın alma hakkına sahip olan kişi gruptaki diğer kişilerin yaptığı ödemelerle ev sahibi olmuş oluyor. Kendisi de son kişi ev sahibi olana kadar taksitleri ödemeye devam ediyor.

Katılım Bankaları Aracılığıyla;

Katılım Bankaları faizsiz kredi konusunda çok kullanılan ancak diğer sistemlere göre en maliyetli fırsatı sunan kurumlardır. Verdikleri kredilerden faiz almasalar da İslami prensiplere göre yaptıkları satışın üzerine kar payı koyma hakkına sahiplerdir.  Faizsiz kredi kullanmak isteyenler; Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası gibi bankalarla iletişime geçip başvuru şartlarını inceleyebilirler.

YORUM EKLE